michaela322
18.08.20,11:13
Dobry den chcela by som vysporiadat zdedene pozemky.
Prva otazka je ako je na LV oznacena urbarska poda?
Ako rozdelit parcelu, ktora ma viacerych majitelov (9). Ta nie je urabrna. Nejaky postup z akym ist a co vsetko potrebujem.
a_je_to
18.08.20,09:47
Pokiaľ nie je na LV v časti C nejaká poznámka,že ide o urbár, alebo spoločnú nehnuteľnosť, tak niet podľa čoho z KN rozoznať. LV možno identifikovať v registri pozemkových spoločenstiev, či ho obhospodaruje urbár. Väčšinou u LV s urbárskym obhospodarovaním býva viac, ako 20 spoluvlastníkov, vrátane neznámych vlastníkov. Neviem, čo nazývaš vysporiadaním. Podiel v urbárskej nie je možné bežným spôsobom oddeliť, rozdeliť, ani inak vysporiadať. Iba predať podiel inému. U neurbárskej možno, ale musia súhlasiť všetci a nesmie vzniknúť menší podiel, než dovoľuje zákon. Najľahšie riešenie, ak nechceš, je predať inému, po oznámení vôle vopred a márnom uplynutí lehoty, lebo je tam predkupné právo ostatných.
michaela322
18.08.20,10:23
Podiely v urbariate chcem darovat jednému podielnikovi, predseda urbaru v obci mi povedal ze ano takto to mozte spravit. Akurat neviem postup. Mam ist za pravnikom alebo si mozem darovaciu zmluvu aj sama spisat a potom ist na kataster?!? Netusim aky je spravny postup
a_je_to
18.08.20,10:34
Ak si nájdeš na nete dobrý vzor darovacej zmluvy, tak môžeš skúsiť aj sama. Ale riskuješ, že ti to vrátia, že to má nedostatky. Preto ... hlavne ak netušíš ... je lepšie ísť za právnikom. Od neho to musí prejsť na prvý šup, ale niečo to stojí.
michaela322
18.08.20,10:38
Ďakujem