Tommat25
19.08.20,18:12
Zdravím Vás,
viete mi prosím niekto poslať vzor alebo vypracovaný podnikateľský zámer? Jedná sa o medzinárodnú nákladnú dopravu. Správkyňa na DÚ si vyžiadala k registrácii dph podrobne prepracovaný pod.zámer.... Ešte som sa s tým nestretla a dala mi na to 2 dni. Ďakujem Vám vopred
veronikasad
19.08.20,16:17
Ide o dobrovolnu registráciu platitela DPH?
Tommat25
19.08.20,17:00
áno
kn-alka
19.08.20,17:35
jasné, že ti tu niekto vycapí vypracovaný podnikateľský zámer zadara, kým iní za to platia nemalé sumy :D
kn-alka
19.08.20,17:38
napr:
Príklad základnej štruktúry podnikateľského plánu

Aj keď neexistuje jeden ideálny vzor, vo všeobecnosti by ste sa pri písaní biznis plánu mali myslieť na:

Opis firmy
Situáciu na trhu
Analýzu trhu
Vaše produkty / služby
Vaša konkurenčná výhoda
Marketingový plán
Obchodný plán
Plán ľudských zdrojov (ak budete mať zamestnancov alebo externých pracovníkov)
Finančný plán
veronikasad
19.08.20,18:34
Myslím, že pre tento účel nepotrebuješ žiadny vzorový podnikatelský plán. Treba svojimi slovami opísať prečo žiadaš o dobrovolnú registráciu platitela DPH, predpokladaný objem tržieb v roku 2020 a 2021, počet zamestnancov, vozový park, odkedy firma podniká, oblasť podnikania - zoznam odberatelov s ktorými máš uzatvorené zmluvy na prepravu ...
besttracker
19.08.20,20:02
moj VZOR SOM TY POSLAL v SS,je to len zmes kecou,ktore nikoho nezaujmaju aj tak :-)
besttracker
19.08.20,20:04
za 2 dni napisem celu bakalarku a nie podnik.zamer...... :-) ked je niekto lenivy napisat par stran textu,tak nech zan ludia platia,ale aj tak mam nazor,ze kto chce ist podnikat,tak aspon by si mal hodit nejake cisla na papier,a nie spoliehat sa na to ze to nejak dopadne :-) ak nema zaujem podnikat ako bastrnak alebo kocner :D
besttracker
19.08.20,20:07
presne ako pises,a pekne to vyzera ked tam urobis tabulky,a pekne vsetko rozdelis na kapitoli s cislovanim :-)
misoft
19.08.20,20:24
Nezabudnúť na farbičky! :D Ako v komédii o Četníkovi.....
veronikasad
19.08.20,20:40
DU nezaujímajú tabulky, ani číslovanie kapitol, ale konkrétne čísla, ktorými presvedčí ...
avalik
19.08.20,21:06
staci na A4 napisat "zamer" ... opis strategie, opis o aku podnikatelsku cinnost pojde

... az na zaklade tejto strategie - zameru sa robi konkretny podnikatelsky plan, kde analyzujes rozne veci, pocitas planovane cisla - toto ale nie je potrebne k registracii na DPH
Tommat25
20.08.20,18:15
aj som to napísala uvidíme ako tono ako som písala v ss, napísala som si vlastný, a je to vec konateľa, ktorý si nevie napísať ani obyčajnú žiadosť nie to zámer...radšej si niekoho zaplatí... uvidíme ako to dopadne....
besttracker
21.08.20,19:11
ide o images :-) mas iny dojem ked si to pozries a nejako to vyzera...
avalik
21.08.20,21:18
ani cisla nepotrebuju ... ide len o dalsi papier v ramci byrokracie - krytie spravkyne ... mozes napisat cisla ake chces ale tie nie su zavazne ... tu nejde o ziadost na prispevok na podnikanie, tu ide o preukazanie "ekonomickej cinnosti" ci aspon ptipravu na nu.
avalik
21.08.20,21:20
toto je zbytocne, neziada o prispevok, nepotrebuje cisla, potrebuje len opisat, zamyslanu ekonomicku cinnost