kvetka0123
20.08.20,10:04
Prosím z jazierka sa nám stráca voda, nie je to fóliou, lebo voda sa stráca, len keď je pustené čerpadlo.Celá kaskáda je podložená fóliou, tam by nemal byť problém,ale ako prúd stekajúcej vody tečie po kamienkoch rozprskáva sa a asi sa stráca na tých bočných kameňoch. Prúd tečúcej vody sme už viac krát usmerňovali, ale moc to nepomohlo. Nerada by som stracovala kaskádu má dĺžku asi 40cm a je z 8 ploskáčov o šírke 25 cm. Korýtko kaskády sme tiež už prehlbovali...aké máme ešte možnosti?
Chobot
20.08.20,08:35
Neviem, koľko vody sa ti stráca, ale voda sa aj odparuje.

Máš ešte možnosť zrušiť ten tvoj vodopád a mať len jazierko. Zo stojacej vody sa menej odparuje.
Erik Lukasovsky
20.08.20,16:05
V lete sa dosť vody odparuje na rozhorúčených kameňoch po okrajoch jazierka alebo kaskády, to rozprskávanie vody na to nemá moc veľký vplyv. Mám spravený potok cca 3 metre, skúšal som ho prekryť aby voda neprskala do strán ale vôbec to nepomohlo. V lete sa mi cez deň počas horúčav odparí aj 0,5 - 1 cm vody.
kvetka0123
21.08.20,13:30
A z akého priemeru jazierka zmizne ten 1cm?Ja mám jazierko priemer 1,85 m hĺbka 30cm a polovica za 24 hodín sa stratí...to sa mi zdá veľa na odparovanie...či?
Chobot
22.08.20,15:16
TAk to je veľký únik vody, to nebude odparovaním. Niekde bude voda presakovať cez podložie. A takto cez net to my nezistíme, že kde.