EKO-HAUS
24.08.20,09:13
Dobrý deň. Mám otázku. Ako posúdiť majetok fyzickej osoby ktorá vedie daňovú evidenciu? V daňovom priznaní sa uvádza len zostatková cena hmotného a nehmotného majetku, zásoby a pohľadávky. Do hodnoty majetku však podľa môjho názoru patria aj prostriedky na účte a v pokladni (tak ako v jednoduchom účtovníctve). Hodnotu majetku potrebujem preukazateľne vyčísliť z toho dôvodu, aby som dokázala správne posúdiť či je SZČO podnikom v ťažkostiach alebo nie. Stav účtu dokážem samozrejme doložiť výpisom z peňažného ústavu. Stačí na vyčíslenie stavu pokladne kniha pokladne alebo ako by som mala preukázať stav prostriedkov v pokladni ? Ďakujem
Mila123
24.08.20,07:19
stačí, ale pre potreby Opatrení z UPSVaR tieto údaje neberú do úvahy (i keď je to majetok), žiaľ...
EKO-HAUS
24.08.20,07:29
Ale je to predsa taký istý majetok ako v jednoduchom účtovníctve, je to iný (legálny) spôsob evidovania tohto majetku. Prečo by to nemali brať?
Mila123
24.08.20,07:43
predpisy EÚ, Ing. Tužinský Martin (daňový poradca) robil k tomu na začiatku webinár, spomínal to, že je to tak....pozrite si k tomu príslušné predpisy EU, i napriek tomu, že SR odpustili právnické osoby v ťažkostiach, FO sa tak nestalo.....