Lorw
26.08.20,21:43
Ma niekto skusenosti s prehravacom Philips DVP 3260_12 ? Po par minutach nepretrzite preblikava okno nastavenia a zmrazi sa obraz. Prehravanie je uz nemozne. Dakujem
misoft
26.08.20,22:13
12 rokov starý prístroj - ani sa neoplatí opravovať.
A to preblikávanie - prestane čítať, možno je v háji krokový motorček, možno laser, prípadne sa ti to zadrhne.
Výstup SCART a kompozit, prehráva v 4:3. Prehrá len DivX a Xvid, mp3,jpg. Na moderné kodeky už nemá.
Rada: odnes do elektroodpadu a za pár € si kúp (ak potrebuješ) niečo lepšie.
Lorw
27.08.20,04:41
12 rokov to bez problemov prehravalo vsetky kodeky. Aj teraz to funguje asi 5 minut a potom zacne vyskakovat okno menu. Niekedy zamrzne cely prehravac. Neprehravam CD, ale z USB kluca
Lorw
27.08.20,04:42
Tlacitko menu ma len na DO. Uz som dal DO mimo dosah prehravaca a vybral z neho baterie
misoft
27.08.20,05:01
Už vidím toho "opravára", ktorý sa bude hrabať v prehrávači, ktorý sa už nevyrába a ani diely naň nie sú.
Stará škola opravárov zmizla (alebo je ich len pár), ostatní len menia komponenty - oni neopravujú.
Savard
27.08.20,06:03
Podla popisu poruchy toto nevyzera na hardwarovu poruchu ani z lietadla. Tlacitka sa len tak pravidelne po 5 minutach nezapnu. A "zmrazovanie" je typicka porucha softweru. Zapni prehravac a stlac tlacitko vysunutia CD. Vtedy zadaj cislo 55. Objavi sa ti aktualny softwer. Na strankach Philipsu podla presneho nazvu prehravaca vyhladaj novy softwer. Ja som tam nasiel DVP 3260_12. bin. Ak ho mas rovnaky, nevadi. Napal si ho na CD a vloz do prehravaca. Preinstaluje sa ti na novo a vymaze virusy
Lorw
27.08.20,06:23
Dnes to skusim. Neda sa to preinstalovat z USB kluca ? CD nemam, uz ich nepouzivam
Savard
27.08.20,06:29
Neda. USB sam nenabootuje, CD ano. Podotykam, musi to byt CD. Ziadne CDRW, alebo DVD
Savard
27.08.20,10:46
Nehadam sa, len je to velmi pravidelne. A este zmrazovanie urcite nie je tlacitkami
misoft
27.08.20,13:54
mimotemy
PotPalo (Dnes 11:07)............
Pokiaľ má nejaké tlačítko zvod (preráža, lebo je tam nejaký sajrajt ešte z výroby alebo vyzrážaná vlhkosť, a elektrolýza urobí svoje), tak sa v ňom vytvorí nejaký odpor, tento sa spočíta s odporom pre to tlačítko a teda vznikne výsledný odpor odpovedajúci inému tlačítku.
---------------------------------------
No teraz si veľmô múdry - po tých rokoch sa odrazu objaví vlhkosť z výroby.
A iná vlhkosť? To by musel mať doma tropický skleník, alebo vytopený byt, aby tam bola taká veľká vlhkosť.
lubko6394
27.08.20,19:54
A čo vlastne riešiš ? Podľa všetkého máš starý šunt a prehrávaš na ňom USB ktorý sa dá prehrať na PC, TV, STB ... Ak ti to nestačí kúp nové. Ak je závada aj malá čosi bude stať súčiastka a k tomu čas opravára a to ešte s neistým výsledkom. Počítam min. 30 Eur a na mieste opravára by som sa s tým ani nezaoberal.
duves
27.08.20,20:30
Misoft to dobre napísal
Savard
27.08.20,20:44
To akoze tieto debaty myslite vazne ? OK, tieto problemy s tlacitkami a vlhkostou sa mozu objavit. Ale v ziadnom pripade nie pravidelne po 5 minutach od zapnutia prehravaca. A to uz sa ani nezmienujem o zmrazovani
Savard
27.08.20,21:04
ved dopisal, ze DO dal mimo dosah a vybral baterie - vylucil TLACITKA
Lorw
27.08.20,23:45
Na prehravaci ma len tlacitko Power a Open/close na vysunutie CD
Lorw
28.08.20,06:17
Vcera som napalil CD so stiahnutym softwerom / rovnaky ako mam v prehravaci /. Prehravac nacital CD, resetoval sa a vyplul CD. Vsetky problemy sa odstranili, aj tie mensie, co som tu nespominal. Celu noc som ho nechal zapnuty na jednej fotke. Ziaden problem, ani nezmrazil. Dakujem za cennu radu. Prehravac slape ako novy
buchač
28.08.20,06:23
Lorw (Dnes 08:17) Dakujem za cennu radu / Savardovi /.
======================
:D :D :D :D :D :D :D :D
Lorw
29.08.20,06:41
Napalil som stiahnuty softwer na CD / rovnaky som mal aj v prehravaci /. Prehravac nabootoval CD, po pol minute ho vyplul a resetoval sa. Zmizli vsetky poruchy / aj tie, ktore som tu nespomenul /.