jozef03
26.08.20,20:54
Zdravim:)
Susedovi vadi kompost na mojom pozemku. Tak podal "staznost", ze je tam smetisko. Co nie je pravda. Prisla mi "pozvanka - UPOVEDOMENIE". V mene mojho obecneho uradu, no peciatka aj odosielatel je Spolocny obecny urad. Neviem ci moze mat Spolocny ob urad take pravomoci, podla mna to ma riesit nasa starostka. Co sa moze stat ak nepridem na spravne konanie? Kedze smetisko je vymyslene. Dakujem.
buchač
26.08.20,19:20
Preštuduj § 5 - 17...budeš v obraze.
https://www.epi.sk/zz/1967-71#cast2
korela
26.08.20,20:46
Síce mimo témy, ale spomeniem to. Neviem, či sa to s kompostérmi v mestách nepreháňa, pretože to vyhovuje potkanom. Nemá problém ani za bieleho dňa prejsť popri deke s opaľujúcimi sa ľuďmi. Neišlo o perifériu, ale v záhrade to bolo.
misoft
26.08.20,21:15
Si trochu mimo témy!
misoft
26.08.20,21:17
Spoločný obecný úrad - zastrešuje v kompetenciach, kde sa jedná o životné prostredie a podobne viacej obcí - takže má právomoci. Vaša starostka asi také kompetencie nemá. A tavím sa, že vo vašaj obci nie je ani stavebný úrad - všetko sa vybaví na Spoločnom obecnom úrade.

A ak neprídeš - tvoja vec, ale môžeš potom rátať s poriadkovou pokutou + ti dajú pokutu za "smetisko" - lebo si sa nebránil.

A keď chceš byť "svyna jenna" - tak podaj sťažnosť na suseda, že má nepokosený pozemok a máš alergie (alebo niekto z rodiny) na kvitnúce rastliny.
buchač
27.08.20,06:01
misoft (Dnes 00:17) ...tak podaj sťažnosť na suseda, že má nepokosený pozemok a máš alergie (alebo niekto z rodiny) na kvitnúce rastliny.
==================
To si kde zasa prišiel na takúto perlu ???
To akože chceš povedať, že by mal majiteľ záhrady kosiť podľa želania a zdravotného stavu suseda, ktorý má alergiu na rastliny ?
Nájdi si a prečítaj niečo o kosení ... presnejšie o nutnosti/povinnosti (vraj) zo zákona.
misoft
27.08.20,14:44
OZ §127! Vždy sa niečo nájde!
buchač
27.08.20,14:48
misoft (Dnes 17:44) OZ §127! Vždy sa niečo nájde!
==============
Úprimne a bez urážky???
To nemôžeš myslieť vážne...inak pochybujem o tvojom mentálnom zdraví.
marjankaj
27.08.20,14:52
Ja som tam nič nenašiel o kosení.:eek:
misoft
27.08.20,14:59
Tak potom https://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-220#p3
§3 ods.1 písm. b
predchádzať výskytu a šíreniu burín na neobrábaných pozemkoch, ak osobitný predpis2b) neustanovuje inak,
Že vraj nič sa nenájde...
buchač
28.08.20,04:59
misoft (Dnes 00:17) ...tak podaj sťažnosť na suseda, že má nepokosený pozemok a máš alergie (alebo niekto z rodiny) na kvitnúce rastliny.
------------------------
misoft (Včera 17:59) Tak potom
....
Že vraj nič sa nenájde...
=================
Hľadáš ihlu v kope sena...
Nečítaj len zákon a prispôsobuj si ho pre seba len preto, aby si mal akože "pravdu".
Ono je byť ľahko múdry zpoza PC v obývačke...lenže realita je trochu iná.

Vo všeobecnosti vystáva viacero otázok...predchádzať výskytu burín, predchádzať šíreniu burín, na neobrábaných pozemkoch - za tým sa skrýva množstvo nepochopenia, preto si musíme vyjasniť všetky pojmy.
Čo je vlastne burina, aké sú možné opatrenia, aká je ich skutočná účinnosť predchádzať výskytu?
Existujú nejaké účinné opatrenia?
Ak áno, tak či sú účinné pre každý pozemok?
Čo znamená šírenie?
Ako sa burina šíri k nám, ako sa šíri od nás?
Čo to je obrábaný a čo neobrábaný pozemok?

Ale ak sa vrátim k tej tvojej alergii ?
Povedzme, že sú susedia, ktorí kosia vtedy, ak im to vyhovuje. No zrazu sa prisťahuje nejaký nová rodina, ktorej člen má alergiu na kvetenstvo.
ČO je to alergia, z čoho vzniká a aké má dôsledky ?
Dôsledky sú jasné...ale alergia má teda viac možností. Niekto je alergický na trávy, iný na kvety a ďalší na rozkvitnuté stromy.
Takže podľa tvojho názoru a aj postoja by sa mali všetky rodiny prispôsobiť jednému človeku a vytrhať kvety, pokosiť všetko a v neposlednej miere aj vyrúbať kvitnúce stromy...to všetko by išlo ta het, ich dlhoročná práca a aj financie ???????

Vieš, ako by to dopadlo ?
Všetci susedia by sa na to zvysoka vysrali...a ak by to dotyčný hnal na súd, tak by mal dosť malú šancu na výhru.