Leila35
27.08.20,07:24
Ahojte. Synovi sa nedopatrenim v mobile podarilo odhlasit moj mobil z uctu Google. V Gmaili som stale prihlasena, ale ked chcem nieco prezerat, pyta to znovuprihlasenie do Google. Heslo resetovat neviem, lebo som nemala ziadne alternativy k obnoveniu, tak ma system nevie rozpoznat. Ked si pozriem v nastaveniach, je tam, ze som heslo naposledy zmenila v xy roku a heslo sa tam ukaze pod hviezdickami. Je nejaky sposob, ako tie hviezdicky odokryt? Stale sa jedna o mobil, sparovane s inym zariadenim to nemam, cize cez PC to nezistim. Da sa toto vobec nejako vyriesit?
ivka70
27.08.20,05:31
Heslo na gmail a do konta google je to iste.
Leila35
27.08.20,07:06
Ja si to heslo ale nepamatam, ved som to v prispevku vysvetlila.
ivka70
27.08.20,07:25
Ale mail ti funguje, tak ho mas tam nastavene.
Tak si ho tam zmen.
Ak nevies, nastav si v maili alternativy k obnoveniu hesla (telefon, iny mail) a daj si ho poslat.
Nandrolon
27.08.20,10:40
V PC dokážeš príslušnou utilitou tie "hviezdičky" zobraziť na znaky. Ale tie hviezdičky musíš vidieť. Ale ináč súhlasím s Ivka70.
Leila35
27.08.20,10:44
Nejde to, ked dam cez mail sprava uctu, nepusti ma dalej vykonavat zmeny, pokial sa neprihlasim do google uctu
Leila35
27.08.20,10:45
Len ja mam ten mail aktivny v mobile, cez pc sa neprihlasim, cize cez pc to nepojde
ivka70
27.08.20,10:56
Tak mas smolu.
Ak si nemala ucet google synchronizovany, jedine to povodne heslo uhadnut.
Mas par pokusov, kym ta zablokuju. Potom uz len vyjednavat s google.
vicktor
27.08.20,11:42
Mozno nerozumiem aky je rozdiel v prihlasovani do Google a do gmail a preco prihlasenie cez PC ti nepojde, ale ved do posty sa dostanem aj cez PC aj cez smartfon - vsak na uvodnej stranke zadam meno a potom aj heslo (ak si spomeniem).
Leila35
27.08.20,11:59
Ved o tom je moja otazka. V mobile cez appku gmail som prihlasena, do uctu google nie, syn ma nejako odhlasil, teda funguje mi iba gmail v appke. Cez PC sa neprihlasim, heslo si nepamatam, moznosti na obnovenie hesla nemam, lebo som si nedala overenie. Cize heslo si nemozem resetovat. Ked si dam spravcu uctu - moj mail a dam sukromie, tak je tam ze heslo som zmenila vtedy a vtedy a su pri nom hviezicky. Iba tak, ked tie hviezdicky odokryjem, zistim heslo. Tuto moju sucasnu mailovu adresu potrebujem k praci, zakladat novy ucet teda nebudem
misoft
27.08.20,12:47
Stále nechápeš?
Gmail - Google - Youtube - Disk Drive .... všetko patrí pod Google. Možno si niekedy použila Gmail c prehliadači a ani o tom nevieš - možno si to PC (prehliadač) pamätá:
Ak máš Chrome - tri bodky vpravo hore - Nastavenia - Automatické doplňanie - Heslá - Uložené heslá - a tam hľadaj v zozname "accounts.google.com" - uvidíš tam svoje meno pre e-mail a vedľa je znak oka - klikneš a objaví sa komplet heslo.
https://support.google.com/chrome/answer/95606?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=sk

Dokonca i v mobile sa to dá!
Otvor si prehliadač v mobile - tri bodky - Nastavenia - Heslá - mali by sa zobraziť uložené heslá - nájdi si svoje označenie xxx@gmail.com - poklepať - objavia sa detaily a aj heslo ako bodky - vedľa je oko - klik na to oko a máš komplet heslo
Nandrolon
27.08.20,13:09
Len aby to nedopadlo tak, že niekto našiel/ukradol smartfon..... Som realistická sviňa, viem o tom.
Leila35
27.08.20,13:12
Otvorila som chrome, nalavo su tri ciarky, nad tym moja mailova adresa. Ked kliknem na tri ciarky, dostanem sa do nastaveni, kde o hesle nie je ziadna zmienka. Tu sa nedaju pridavat obrazky? Ze by som dala printscr
Leila35
27.08.20,13:18
U mna nehrozi, naco by mi bol ucet google? Ved by som si logicky dala iny ucet, kartu a ficala. Ale v mojom veku je to skor scifi.
misoft
27.08.20,13:23
mimotemy - môžeš doplniť ako prílohu do pôvodného popisu otázky.
misoft
27.08.20,13:25
Leila35
27.08.20,13:26
Doplnim. Teraz sa divam, ze ja tam mam prehliadac pomenovany iba google. Chrome nemam stiahnuty, zase to pyta heslo, lebo uz ani do Obchod play sa nedostanem.
Nandrolon
27.08.20,13:27
Účet google, môže prostredníctvom svojich úložísk za určitých okolností, napr. one drive, mať v sebe všetky dáta /fotky, dokumenty, nahrávky/ zo všetkých zdieľaných zariadení /x mobilov, x tabletov, x notebookov, x stolných PC.../.
Ale ja som puntičkár, tak to ber teoreticky..
Leila35
27.08.20,13:33
V pohode, je mi jasne, ludia su vseliaki. Mimochodom syn mi ukazal, co stlacil a je to vymazanie certifikatov, preto ma to odhlasilo.
misoft
27.08.20,13:39
Používaš na PC/NB pre poštu Gmail? Vieš sa doň cez NB/PC dostať? Ak áno - tak hore som písal, ako zistíš heslo. A pre Google je to aj prístup. Ako som písal, na všetko, čo patrí pod Google, sa dá dostať jedným heslom.
Leila35
27.08.20,13:44
PC nemam, iba v praci a tam sa cez svoj sukromny mail neprihlasujem, takze tato cesta je nemozna. Syn mi ukazal, co spravil a dal v nastaveniach telefonu vymazat certifikaty. Ked idem cez nastavenia, moj ucet je tam, ale znovu vyzaduje prihlasenie. Som uz zufala, prakticky vsade to pyta heslo :(
misoft
27.08.20,14:48
https://support.google.com/pixelphone/answer/2844832?hl=sk
https://living-sun.com/sk/android/47401-android-certificate-installation-android-certificate.html
https://www.brozkeff.net/2014/10/08/instalace-self-signed-ssl-certifikatu-androidu-4-4/
Neskúmal som podrobnejšie - ale asi bude potrebné do mobilu (Android) doplniť certifiáty, aby sieť vedela, že mobil je správny a "čistý".

Alebo zostáva posledná možnosť - reset mobilu do výrobných nastavení.... tým sa všetko opraví (vrátane certifikátov), ale prídeš o všetko v mobile - preto svoje veci ZÁLOHOVAŤ!!!
Leila35
27.08.20,16:00
Skusila som prvy link, postupovalasom podla pokynov, ale zial vsetko je prazdne. Je tam ze Android, klikla som na to a napisalo mi, priecinok prazdny. Pokial resetujem do tovarenskych nastaveni, tak sa uz predsa ani do mailu nedostanem
misoft
27.08.20,20:16
Hmmm.... urobila si na začiatku jednu chybu - keď si si zakladala účet, mala si si určiť, kde v prípade zabudnutia, alebo straty hesla majú poslať odkaz na obnovu. Ja používam ešte alternatívny (sekundárny) email.
Pokiaľ však vieš, po akým menom si sa prihlasovala, tu je postup od Google:
https://support.google.com/accounts/answer/7682439?hl=sk - možnost 1.
Prípadne možnosť 2.
Ak ti "odstránil účet - tiež je tam postup.
Takže začni podľa jednotlivých možností.
Poznámka: môžeš si založiť dočasný účet na niektorom z free e-mailových serverov - Pobox, Azet.... to by si použila, aby ti tam poslali odkaz na obnovenie hesla. Potom stačí ten dočasný email nepoužívať a ten po roku neaktivity bude zmazaný.