babicka1
28.08.20,10:52
Dobrý den chcem sa spýtat či sa musia platit koncesionarske poplatky ked v byte byvala babka neplatila zomrela ja platim iba udržovaciu elektriku som invalid
teraz mi prišlo platit 170 eur za 3 roky čo som to prepisala na seba aby to nebolo na zomrelu babku.a byt sa 3 roky pomali preraba lebo babka tam nemala vody, odpad, elektrika triasla, plyn iskril. to sa musi všetko opravit a voda sa robi obecná tak je rozkopaný celý byt nikto tam nebyva nusim to zaplatit všetko je vyburané
ivka70
28.08.20,08:56
Koncesionarske poplatky sa platia za kazde odberne miesto elektriny.
Ak platis elektrinu a koncesionarske poplatky na inom mieste, mozes poziadat o priradenie babkinho bytu/elektriny k tomuto miestu (viacnasobny odber) a platit specialne zan nebudes. Treba to ale RTVS oznamit.

https://uhrady.rtvs.sk/domacnosti/viacnasobny-odber

Ak je to tvoje jedine odberne miesto elektriny, platit koncesionarske poplatky musis.
buchač
28.08.20,10:45
Koncesie sa nemusia platiť, ak :
- sa jedná o určitý vek
- sa jedná o držiteľa preukazu ZŤP
ivka70
28.08.20,10:49
Narok na ulavu ci odpustenie poplatkov si tiez treba uplatnit u RTVS.
buchač
28.08.20,11:13
To váááááááážne ?
No nehovor.....;)
Katy a R
28.08.20,11:23
Škoda, že si to neriešila hneď pri zmene odberateľa elektriny.
Pozri si - či spĺňaš podmienky na oslobodenie, resp zníženie poplatku - a hneď teraz pošli cez ten formulár (+ potrebné prílohy) - nájdeš ho v linku, čo Ivka priložila.
prípadne papierovo - Mlynská dolina
je možnosť oslobodenia pri dôchodcoch, aj ak máš preukaz ŤZP - - ale nie vždy to platí (pozri pozorne podmienky) . Možno ani nebudú vyžadovať spätne tie platby - ale to už je na nich???
misoft
28.08.20,11:25
No... práve si sa sekol!
Áno - ZŤP to OZNAMUJE a UPLATŃUJE u RTVS
https://uhrady.rtvs.sk/domacnosti/pre-tzp
buchač
28.08.20,11:40
misoft (Dnes 14:25) No... práve si sa sekol!
Áno - ZŤP to OZNAMUJE a UPLATŃUJE u RTVS
===================
To váááááááážne ?
No nehovor....

Kuwa...už sa nauč čítať.
Akože ja som sa sekol ? Tak to si ma teda riadne rozosmial...:D :D :D :D :D :D :D
Kua...že ja som sa sekol ?
Ja, čo roky mám úľavu od platenia koncesie ?
Ja, čo som urobil ako prvé, keď som sa stal držiteľom preukazu ZTP, že som si uplatnil úľavu ?

P.S.:
Nevyšlo ti to chlape, ej veru nevyšlo...a ani nikdy nevyjde.
misoft
28.08.20,11:54
Inde som písal - si už úplne od reality!!!
Pred rokmi sa to nemuselo (možno), ale prečítaj si
https://www.porada.sk/t323589-musim-platit-koncesionarske-poplatky.html#post3162153
"Doklady potrebné k preukázaniu skutočnosti:
čitateľná kópia preukazu osoby ŤZP alebo rozhodnutie Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.
Ak je platiteľ osoba ŤZP, k preukázaniu oslobodenia odberného miesta elektriny s adresou rozdielnou ako trvalé bydlisko slúži doklad od dodávateľa elektriny preukazujúci, že platiteľ je na danej adrese odberateľ elektriny.
K preukázaniu je potrebné predložiť rodné číslo osoby ŤZP.
Pokiaľ ste sa stali odberateľom elektriny v novom odbernom mieste elektriny, a máte v zmysle zákona nárok na oslobodenie od platenia úhrady z dôvodu ŤZP, máte povinnosť danú skutočnosť oznámiť vyberateľovi úhrady. Potrebné doklady: Zmluva alebo faktúra od dodávateľa elektriny za nové odberné miesto elektriny, fotokópia preukazu osoby ŤZP popr. Rozhodnutie z ÚPSVaR a rodné číslo ŤZP osoby.
Oslobodenie od platenia úhrady platiteľ oznamuje prostredníctvom formulára."
Je to na ich OFICIÁLNEJ stránke.

Ďuri - Už SA KONEČNE ZOBUĎ!
Je rok 2020! Nie rok 2000, alebo 2010!
buchač
28.08.20,14:07
misoft (Dnes 14:54) Inde som písal - si už úplne od reality!!!
Pred rokmi sa to nemuselo (možno), ale prečítaj si
=================
Katy prepáči...

Ty si fakt nepochopil, čo som napísal, respektíve nenapísal ?
Kuwa, šak jasné, že sa MUSELO dokladovať !!!

Toto tu ku ivke
" buchač (Dnes 14:13) To váááááááážne ?
No nehovor...."
bolo myslené ako irónia...ivka to pochopila...ty si na tom ako ?
buchač
28.08.20,14:25
ALE prečo by mala platiť, ak je možnosť opaku ?
Ako som spomenul, po získaní preukazu ZTP, som ako prvé urobil, že som si vybehal všetky úľavy, ktoré z tohoto titulu vyplývali.
Predsa to isté by si urobil aj ty...či nie ?
Mária27
28.08.20,17:13
babicka1
03.09.20,13:19
ano viem my mame dvojgeneračny dom tak my byvame hore a babka byvala dole no už zomrela a to som chcela aby sa elektrika neodpajala tak som si vybavila iba udržovaciu elektriku no to ma nena padlo že aj dole ked tam nikto nie je že sa musi platit RTVS na náš byt to mám vybavené len tuto dolu ma to nenapadlo teraz mi dali zaplatit tie roky