jess
14.09.06,11:21
:)Chcela by som vedieť aké máte skúsenosti s podnikaním : "obchod v obchodno-zábavnom centre" typu Aupark,Europa,Pollus...
Leila2006
14.09.06,11:27
Nájomné bude asi dosť vysoké....
Pidgey
14.09.06,20:25
Ja mam tiez zle skusenosti.Velmi vysoke najomne, a nevyhodne zmluvy pre prenajimatelov (napr min.doba najmu je strasne dlha, inak sa plati odstupne).Myslim si ze je to hlavne pre spolocnosti typu - banky, mobil. operatori, velke obch znacky (nechcem menovat,ale zvycajne maju velku predajnu plochu) a ktore investuju vela penazi do reklamy, ostatne obchody tam podla mna vydrzia 2-3 roky, kym sa na to vykaslu.Neviem, o ake velke obchodne priestory mate zaujem, ale, pre porovnanie, my mame plochu cca 200-220m2, a celkove naklady(platy+najomne+odpisy) su cca 450tis/mesiac (platy netvoria ani tretinu...).
Takze asi tak...
jess
15.09.06,08:11
Mala by to byť franchis. predajňa športového oblečenia min 100-120 m2 práve expandujúca na slovenskom trhu. Na mne by bol nájom + mzdy. A nie je to Bratislava ani Košice ! Asi sa na to vykašlem.:cool:
Pidgey
08.10.06,13:04
My mame konkretne predajne v BA, KE a Ziline.Mali sme aj v Poprade,ale tam sme to uz zavreli.Tiez su to predajne s oblecenim.Pokial je to cca neznama znacka, tak bez velkej reklamy to moc nepojde.My sme tu uz asi 3 roky, a stale je to o nicom....Dokonca aj ja som teraz uvazoval nad vlastnym obchodom s oblecenim,ale aj ked som velky optimista, co poznam ostatne firmy, vsetko su to skor zle skusenosti, nez nieco co by ma pozitivne naladilo.Mozno nieco ine ako odevy, snad...