Davis84024
30.08.20,10:23
Zdravím mám 19 rokov a v poslednej dobe som si všimol že mám dosť opuchnutú tvár a robia sa mi vrásky na čele .Vôbec neviem čo to môže spôsobovať a či to môže byť nejaká choroba.Taktiez sa nadmerné potim a v posledných 2 rokoch mi vypadalo dosť vlasov hlavne na vrchu a na bokoch hlavy .
veronikasad
30.08.20,08:26
akého doktoray si za tie dva roky navštívil ?
Davis84024
30.08.20,08:37
Endokrinologa,kožného,alergologa,esteticku medicinu-kontrola tvorby protilátok v krvi proti rastu vlasov
veronikasad
30.08.20,08:39
a všetko bolo v poriadku ?
Davis84024
30.08.20,08:45
Áno okrem estetickej medicíny kde mi pozerali vlasy pod mikroskopom a skonštatovali že približne 60% vlasov je tenkých a svetlých a zlomia sa keď sú veľmi krátke a tak ich vôbec nevidno .diagnóza bola alopecia areata a tak som chodil na aplikovanie krvnej plazmy na postihnuté miesta ale nejak výrazne to nepomohlo.takze si myslím že tam bude nejaká iná príčina
veronikasad
30.08.20,08:55
Davis84024
30.08.20,09:03
Ďakujem ale článkov o alopecii mám načítaných veľmi veľa ja som skôr uvažoval na tym či nejaká konkrétna choroba nespôsobuje vypadávanie vlasov ,nadmerné potenie,starnutie nejaká porucha hormónov alebo niečo podobné
veronikasad
30.08.20,09:05
Porada.sk je prevažne stránka pre účtovníkov a podnikatelov, odborníkov z lekárskej oblasti sem vela nechodí, Skús na inej webovej stránke...
Davis84024
30.08.20,09:06
Ďakujem ja som len chcel skúsiť či niekto nemá niečo podobné
veronikasad
30.08.20,09:07
možno má, počkaj po víkende, snáď sa ti ozve
korela
30.08.20,14:53
K tým odborným lekárom si sa dostal zrejme cez praktického lekára, bol si u internistu? Trvaj na preventívke, alebo si daj urobiť veľmi dobrý krvný obraz niekde v súkr. zariadení, alebo aj obe naraz, nikomu by tvár nemala opúchať. A buď dôsledný, až kým ti niekto nepríde na príčinu.
google - obličky (ledviny) + vlasy, obličky + opuch tváre ...
Väčšinou sa lekári pozrú na členky, či nie sú opuchnuté, ak ťa nepozná, ťažšie spozoruje opuch na tvári.
Mária27
30.08.20,15:16
Veru tak! Mne jedna mladá lekárka dala trikrát urobiť podrobnejši a podrobnejší krvný rozbor, až ma poslala konkrétnemu odbornému lekárovi a povedala: ihneď, ani nechoďte domov! Operácia bola do týždňa. Úspešná.
Terezia13
31.08.20,19:07
"Ďakujem ja som len chcel skúsiť či niekto nemá niečo podobné "
keď dvaja majú podobné, nikdy to nie je podobné
na tieto otázky môže dať odbornú odpoveď jedine lekár aj to po dôkladných vyšetreniach, každý organizmus je iný, prejavy chorôb často bývajú podobné - tažke návšteva u lekára nevyhnutná, nemusí to byť nič, ale môže to byť kadečo
SandraKoz
26.03.21,12:19
Ja som riešila v minulosti podobný problém. Dermatologička mi vteda predpísala lieky, presný názov si už nepamätám, ale boli na predpis a užívala som ich cca pol roka. Ale určite je to dobré konzultovať aj s iným lekárom. Okrem toho používam čisto prírodnú kozmetiku, tá mi s pleťou veľmi pomohla. Tak držím palce, aby si to vyriešil