Verwest
31.08.20,07:41
Čaute, mal by som len takú jednoduchú otázočku.

Ak niekomu dám blok z VRP, môže mi to zaplatiť na účet? resp. ak pošlem balík na dobierku cez poštu a na účte budem mať príjem od pošty.

Je to účtovne v poriadku?

Som neplátca DPH.

Vďaka :)
Dáša_
31.08.20,05:47
keď ti niekto platí na účet, nemáš prečo mu dávať blok z pokladne. Lebo neplatí v hotovosti.
To je proste platba na účet. Pokladna sa používa vtedy, keď dostaneš peniaze do ruky

V prípade dobierky na pošte ide tiež o platbu na účet. Iba že by si si nechal dobierku vyplácať v hotovosti, čo by bola dosť dobrá blbosť, lebo za dobierku v hotovosti sú dosť vysoké poplatky.
avalik
31.08.20,06:48
ak das niekomu dokkad z VRP ... davas mu doklad o tom, ze si prijal platbu v hotovosti = penuaze do ruky ... alebo ti zakaznik zaplatil na mieste kartou, cez tvoj terminal

platba na dobierku sa neeviduje vo VRP - zakaznikovi do balika das doklad o kupe tovaru (mozes ho nazvat aj faktura), resp. dodaci list a doklad zasles emailom, ak ste dohodnuti - no a fakturu si v uctovnictve uhladis (likvidujes) bud dokladom z posty ak je dobierka v hotovosti a ten bude priloha k PPD v pokladni (nie VRP!), alebo dobierku prijmes na ucet a prijem zaevidujes v banke na zaklade vypisu z banky