animato
31.08.20,21:26
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť nejaký člen ktorý zapojiť medzi slúchadlový výstup a line in? Samozrejme ide to aj napriamo ale nemalo by to byť podla správnosti takto zapojené. Existuje nejaký prevodník ktorým viem takýto slúchadlový signál previesť na linkový? Ďakujem vopred
misoft
31.08.20,19:35
No slúchadlá do line-in asi ťažko zapojíš! Line-in je vstup do PC/NB z externého zdroja s normalizovanou úrovňou signálu. Teda to ide DNU. Slúchadlá však očakávajú signál, ktorý ide z PC/NB VON!
animato
31.08.20,19:39
Spomenul som niekde že chcem zapojiť slúchadlá do line in? Písal som že potrebujem zapojiť slúchadlový výstup do line in teda napríklad rádio so slúchadlovým výstupom do napríklad line in PC alebo mixu.
misoft
01.09.20,07:30
Jaj - myslíš takto. Takže: Line-in očakáva vyrovnanú úroveň signálu, ale phone out vyrovnanú nedáva - záleží na tom, ako sa výstup vybudí (aká je úroveň, často je privysoká) - potrebuješ attenuator (útkmový článok) - elektronické zariadenie, ktoré znižuje amplitúdu elektronického signálu - ktorý medzi tie konektory vrazíš.

A ako si spomínal - dá sa aj na priamo, len by si musel na phone out nastaviť potrebnú úroveň, aby si line in neprebudil - výsledkom by bolo veľké skreslenie.
Dá sa to nastaviť aj pomocou Audacity - dáš na Audacity (z line-in) nahrávanie a na zdroji (phone out) by si musel nastaviť potrebnú úroveň výstupu, aby si sa trafil do "obálky". Potom by to v prijateľnej miere šlo.
animato
01.09.20,23:31
Jednoducho povedané potrebujem so sluchadkoveho signálu spraviť linkový, aby mal tých 0.7V a 10kOhm. No a taký prevodník potrebujem. No neviem také nič nájsť, ak by niekto vedel nech sem dá link.