avxrja.com
02.09.20,20:56
Ahojte.
Potreboval by som radu, nejak sa neviem z toho vysomáriť..

Stĺpec A obsahuje názvy rozsahov, stĺpec B a C definuje rozsah a teda určuje správnosť alebo nesprávnosť výsledku. V stĺpci E manuálne zvolím názov rozsahu (X, Y alebo Z) a do stĺpca F k nemu manuálne priradím ľubovoľnú číselnú hodnotu (1 – 1000).
Podmieneným formátovaním pomocou vzorca by som rád určil (prípadne inak) či sa ma bunka formátovať na zelenú alebo červenú farbu. V prípade výsledku TRUE sa mi to podarilo, v prípade FALSE, ale nie.. Viete mi niekto poradiť ako správne napísať formulu pre FALSE? Alebo ako inak si s tým poradiť?
Ospravedlňujem sa ak je to nezrozumiteľne vysvetlené, prípade otázok samozrejme rád doplním pripadne chýbajúce informácie. V prílohe nájdete príklad excelu.
Ďakujem.
marjankaj
02.09.20,20:07
avxrja.com
02.09.20,20:12
super, takze stacilo dopisat not.. :) dakujem za radu
marjankaj
02.09.20,20:16
Ako inak by si chcel z "FALSE" urobiť "TRUE"?
avxrja.com
02.09.20,20:25
ako som pisal uz som bol nejaky zamotany, prvy krat som sa snazil pouzit na pod. formatovanie vzorec a kedze sa dala formatovat len hodnota true, isiel som nato zmenou podmienok vo vzorci, respektive snazil som sa druhym vzorcom dosiahnut aby bolo true opak prveho vzorca.. vedel som ze urcite existuje jednoduchsie riesenie. Kazdopadne, este raz vdaka.
elninoslov
03.09.20,03:32
Dajte to do NOT(...to isté ako pre TRUE ...)
Prípadne použite VLOOKUP na určenie limitnej hodnoty.

AND(F1>=VLOOKUP(E1;$A$1:$C$3;2;FALSE);F1<=VLOOKUP(E1;$A$1:$C$3;3;FALSE))

prípadne bude stačiť len jeden vzorec v PF. Ak vyfarbíte dané bunky na červeno, a zelenú dostanú tou jednou podmienkou, inak budú červené (netreba negatívny test).

EDIT: Ospravedlňujem sa, nevedel som, že tu už je riešenie aj rovnaká rada. Nič mi tu nezobrazovalo. Až keď som odoslal komentár, mi ukázalo včerajšie príspevky. Divné, lebo túto tému som rozklikol pred 5 minútami prvý krát :(
elninoslov
03.09.20,11:23
@marjankaj: dali by sa vykutiť pekné chujoviny ako urobiť negáciu inak:
XOR(A2;TRUE)
A2*-A2=0
:)
marjankaj
04.09.20,17:07
@elninoslov
Mňa ani nenapadlo lúštiť, čo sú to za vzorce. Dal som tam NOT a bolo vymaľované.
A nie sú tieto vzorce v 2. príklade normálnejšie?:D
elninoslov
04.09.20,21:35
Bude záležať na tom, či budú hodnoty v E zoradené voči sebe rovnako ako v A. Ak nie, tak tie vzorce fungovať nebudú. Napr. E1=Y a F1=5. Malo by zelenieť. Ale to je fuk, v prvom rade potreboval NOT(). ;)
marjankaj
05.09.20,05:06
Vidieť, že som nad tým veľmi nerozmýšľal.