Jan7728
05.09.20,15:22
Zdravim,

5 rokov som pracoval ako IT technik vo veľkej firme.
Teraz si hľadám nové zamestnanie ale zistil som že neviem nájsť originál môjho maturitného vysvedčenia len SCAN alebo fotokópiu.
Keď ste nastupovali do zamestnania pýtali od Vás originál alebo len fotokópiu?
Ja si už presne nepamätám ako som to riešil naposledy či kópia alebo originál.
Kým nájdem originál bude to dlho trvať, kópiu viem dodať ihneď.
ivka70
05.09.20,13:55
Zatial nikto odomna nechcel original dokladu o najvyssom dosiahnutom vzdelani, stacila kopia.
veronikasad
05.09.20,16:13
Ak by velmi chceli k nahliadnutiu original, tak na skole kde si maturoval ti za poplatok vystavia duplikat
jelalim
05.09.20,16:50
Odovzdaj kopiu, ani na to neupozornuj. Ked budu chciet original silou mocou, dodas ho dodatocne.
misoft
06.09.20,08:46
Originály sa NIKDY nikomu nevydávajú, tobôž pri nejakom zamestnávateľoivi. Je to TVOJ dokument, im musí stačiť kópia.
misoft
06.09.20,08:47
Hmmm.... dodá dodatočne ORIGINÁL - a čo bude potom mať? Kópiu? Originály sa stávajú majetkom osoby. Dal by si ty niekomu napr. ORIGINÁL OP? Asi ťažko.
Katy a R
06.09.20,08:50
neviem, nakieho oného sa robíš nechápavý? Originál sa predsa dáva iba k nahliadnutiu (overeniu) . niektorí zamestnávatelia vyžadujú . Aj v banke, alebo všade inde musíš ukázať originál OP (s kópiou by si ťažko pochodil)
misoft
06.09.20,09:01
Čítaj aj ty s porozumením...
"Ked budu chciet original silou mocou, dodas ho dodatocne."
Aké dodáš? Maximálne ukážeš, aby si to prezreli. A nech si robia kópie.
jelalim
06.09.20,09:14
misoft, áno myslel som to tak ako si to nepochopil. Moj príspevok upravujem nasledovne:

Odovzdaj kopiu, ani na to neupozornuj. Ked budu chciet original silou mocou, dodas ho na nahliadnutie dodatocne.

Je misoft spokojny s upravou?
misoft
06.09.20,15:06
To je ono!
Teraz je to OK! :D