evita26
14.09.06,12:12
Dobrý deň,

poprosila by som o usmernenie, či vodiči jazdiaci so špeciálnou zvukovo-výstražnou výbavou musia pravidelne podstupovať psychologické vyšetrenia, ak áno ako často.

Viem, že táto téma moc do tejto kategórie nepatrí, ale nevedela som ktorú mám zvoliť.


Ďakujem
Eva
Chobot
14.09.06,11:25
Dobrý deň,

poprosila by som o usmernenie, či vodiči jazdiaci so špeciálnou zvukovo-výstražnou výbavou musia pravidelne podstupovať psychologické vyšetrenia, ak áno ako často.

Viem, že táto téma moc do tejto kategórie nepatrí, ale nevedela som ktorú mám zvoliť.


Ďakujem
Eva

Nájdeš to v zákone č. 164/1997, kde to je definovné v § 6:


(1) Vodiči motorových vozidiel, ktorí vykonávajú činnosť vedenia vozidla v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu, alebo vedenie vozidla je predmetom podnikania na základe osobitného oprávnenia (ďalej len .vodiči z povolania.), ako aj vodiči motorových vozidiel skupiny D, vodiči motorových vozidiel, ktorých celková hmotnosť prevyšuje 7 500 kg, vodiči nákladných automobilov s prípojným vozidlom a vodiči vozidiel so zvláštnymi výstražnými znameniami sa podrobujú vstupnej lekárskej prehliadke a psychologickému vyšetreniu pred ich pracovným zaradením a

a) pravidelným lekárskym prehliadkam každé dva roky, po dosiahnutí veku 50 rokov každý rok a

b) pravidelným psychologickým vyšetreniam každých päť rokov, po dosiahnutí veku 50 rokov každé dva roky.