kuskus
07.09.20,10:27
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či sa dá robiť na dohodu, pokiaľ je človek na aktivačných prácach a dostáva dávku v hmotnej núdzi. Pani priamo na aktivačných prácach mi povedala, že sa dá ppopri tom robiť na dohodu, ale je to omedzené do určitej sumy. No na ÚP mi povedali, že mám teraz zmluvu s mestom (tie AP) a keby som chcel robiť na dohodu, tak by som musel túto zmluvu zrušiť a vybrať si, čo je pre mňa výhodnejšie. Neviete mi poriadiť, či sa teda dá robiť na dohodu popri AP a do akej výšky sumy, alebo či si musím vybrať medzi AP a dohodov, ako mi to povedali na ÚP?
Ďakujem
Tweety
07.09.20,08:32
ivka70
07.09.20,08:36
Da sa robit na dohodu, aj neda.
Ak si evidovany na UP, musis dodrzat podmienky tejto prace.
Na UP mozes odpracovat max 40 hodin, na aktivacnych pracach musis 32 hodin mesacne, ak sa tieto hodiny pocitaju do hodin na UP, tak uz ti vela hodin neostava (neviem, ci sa pocitaju - podla vyjadrenia z UP asi ano).

Okrem toho ak pracujes na dohodu, 75% z prijmu sa ti zapocitava ako prijem pre davku v hmotnej nudzi.
Kedze na dohodu musis mat aspon minimalnu mzdu, ak teda budes pracovat na dohodu, prides pravdepodobne o davky v hmotnej nudzi a teda aj o dovod na aktivacne prace.
Ono je to tak zratane, ze ked odpracujes toloko hodin na dohodu ako mas odpracovat na aktivacnych pracach , zarobis tolko, aby si uz narok na davku v hmotnej nudzi nebol odkazany.
kuskus
07.09.20,08:40
Áno, dáva to zmysel. Ďakujem za obšírnu odpoveď.