Benko
07.09.20,17:03
Zdravím, pokúšam sa odoslať formulár na živnostenský úrad - doplnenie živnosti PO, všetko mám vyplnené, priložené prílohy mi pekne podpísal, dám skontrolovať - napíše, že všetko je OK, potom zadať PODPÍSAŤ a napíše toto:
DSignerXadesBpInvoker.InvokeMethod.CreateObject: createObject 2: objectId=Živnostenský register - ohlásenie živnosti pre právnickú osobu.xml has some invalid characters. Allowed regex characters are ^([a-zA-Z_][a-zA-Z0-9.\-_]*)$

ODPOVEĎ zo SLOVENSKO.sk

chybu pri vytvorení elektronického podpisu spôsobuje stará verzia aplikácií pre vytvorenie podpisu.
Je potrebné aktualizovať aplikácie.
bodliak
07.09.20,15:11
Allowed regex characters are ^([a-zA-Z_][a-zA-Z0-9.\-_]*)$

To znamená, že v niektorom políčku (ktoré - to z toho neviem) , musí začínať veľkým alebo malým písmenom, prípadne znakom '_' a potom môže nasledovať ľubobolné množstvo malých alebo veľkých písmen, číslic a zopár extra znakov (bodka, pomlčka, podčiarnik ). Nič iné.
Benko
07.09.20,17:39
Ďakujem z radu a snahu pomôcť, ale zmazal a zadal som to znovu 3x a stále to isté. Zajtra zájdem na úrad, lebo ma j.
ivka70
07.09.20,18:19
A nie je to v nazve toho suboru, co tam pripajas?
bodliak
07.09.20,19:15
Jo, aj to môže byť, zrušiť diakritiku.
misoft
07.09.20,20:03
Ako bolo naznačené - názov súboru musí obsahovať znaky bez DIAKRITIKY. Slovensko.sk resp. živn. úrad asi nepodporuje kódovanie UTF8, majú asi nastavené Windows1250.
Prepíš nesprávne znaky a skús znova (oprav názov súboru).
Benko
08.09.20,15:04
nepodpíše ani s prílohami ani bez. V názve nie je diakritika. Ešte rozmýšľam formát telefónu či nemá byť text. Alebo mám tam živnosti na zrušenie, ktoré nie sú zo zoznamu, sú napísané tak ako sú uvedené v živnostenskom liste z roku 2005.
ivka70
08.09.20,19:33
A pozeral si ako su aktualne uvedene v zivnostenskom registri? Lebo to moze byt dovod, ze uvadzas cosi, co ten system nepozna.
Dala by dom tam presne to, co ti aktualne vypise zrsr.sk
Benko
09.09.20,13:14
Doplnil som odpoveď z helpdesku. Som somár, mohlo ma to napadnúť.