rosemary
14.09.06,12:30
Uzatvorili sme zmluvu o nájme nebytových priestorov so živnostníkom,podľa zmluvy sme mu aj účtovali . Faktúry za dva mesiace sa nám vrátili späť neprevzaté. Upomienku som poslala obyčajnou poštou, tá sa nevrátila, takže bola doručená. Keď ani po tretej faktúre sa nič neudialo, navštívili sme naše priestory, ktoré mal prenajaté a zistili sme, že miestnosť je vysťahovaná a človeka niet. Telefonné číslo, ktoré si udal je neexistujúce. Neviete mi prosím povedať, či nemáte skúsennosti, čo teraz.
V živnostenskom registre som ho našla tak, ako nám ho predložil, na živnostenskom úrade mi poradili evidenciu obyvateľstva, ale problém je v tom, že živnostenský list má v úplne inom meste, v našom meste si zriadil prevádzku.
ekopo
14.09.06,18:21
Prečo ste sa išli "pozrieť" až po troch mesiacoch na svoje priestory????? Doporučujem nasledovný postup: Vzhľadom na to, že faktúry nebudú nikdy preplatené, veď vlastne ani neboli doručené, stornoval by som ich, alebo vystavil dobropis. Stornoval by som jednostranne nájom k začiatku, nakoľko vlastne k nájmu ani neprišlo. Príslušné doklady by som zaslal doporučene, aj keď je jasné, že sa vrátia. Ešte môžte zistiť, či na živnostenskom nahlásil prevádzku.
Orsz
14.09.06,18:43
Áno, urobila by som presne to isté, čo radí ekopo. Môžeš si prevádzku overiť aj na internete na www.zrsr.sk, zadáš IČO, alebo meno alebo iné, a tam by mala byť uvedená prevádzka a pri tom aj adresa, prípadne iné miesto podnikania. Nám sa takéto niečo nestalo, ale viac krát sa stalo, že prišiel nájomník, ktorý s nami podpíše zmluvu o budúcej zmluve, aby ho podľa tej adresy zapísali do Obch. alebo Živnost.registra, a viac sa neukáže. Tiež neviem, čo máme v takom prípade robiť. Už boli aj na kontrole zo živnost. a hľadali u nás takého nájomníka. Bohužiaľ nepochodili. Neviem, či to treba nahlasovať, ale pokiaľ nemáme riadnu zmluvu, tak sa tým nezapodievame.
Danila
14.09.06,18:55
Ak Ti nespôsobil žiadnu škodu, a ako prišiel tak aj odišiel, vystornuj faktúry, nakoľko v podstate k žiadnemu plneniu neprišlo. Možno potreboval niekomu zalepiť nájmom oči.