Danaaa
09.09.20,18:12
Do autoškoly chodím už 10 mesiacov mám za sebou teóriu aj cvičisko a asi tri jazdy ,k jazdam sa nejako neviem dostať pretože je toho veľa vraj už ma to prestáva baviť nieje tam žiadna dohoda s inštruktorom,proste sa nedá nijako dohodnúť, preto chcem odísť z autoškoly no rada by som si vodičský preukaz spravila .Musím teda absolvovať na novo autoškolu ?A čo sa týka peniaz môže mi vrátiť inštruktor nejakú časť ?
jelalim
09.09.20,16:22
Prestup do druhej autoškoly by znamenalo začať od znova.

Odchod zo súčastnej je samozrejme možný, ale peniaze Ti vrátia iba ak by súhlasili a budeš to vedieť zvôvodniť. Nejaký zákonný nárok na vrátenie nemáš.

Nešpekuluj, a dokonči tam kde si začala. Že je toho veľa je znak, že autoškola to berie zodpovedne.
jslancik
09.09.20,18:26
máš to nejaké divné. asi si si mala pred začatím kurzu preveriť, aké sú skúsenosti s danou autoškolou. je bežné, že pri štandardnom, nie zrýchlenom kurze, sa spravia asi 3 teórie, kým sa môže sadnúť do auta. potom jazdy, popritom asi zopár teórií. teórie bývajú v rozostupe týždeň, napr. vo stredu. jazdy kľudne aj 4 za týždeň. a to hovorím o autoškole, ktorá má toho fakt veľa a málo inštruktorov.

peniaze ti vrátiť nemusia. ak to dokážeš, tak choď za nejakým šéfom danej autoškoly, sprav scénu, a možno sa "ľady pohnú". prípadne pozri nejakú zmluvu, ak ste niečo také uzatvárali. aké sú tam termíny a možnosti odstúpenia od zmluvy.
Danaaa
09.09.20,21:19
Ďakujem za radu
buchač
09.09.20,21:26
Pred zavedením čipov a GPS sa všetky kurzy dokumentovali papierovo. To neumožňovalo jednoduchu zmenu autoškoly. Po zavedení “čipovania” môže účastník vodičského kurzu predčasne ukončiť vodičský kurz v jednej autoškole a kontinuálne pokračovať vo výučbe teórie a praktickom výcviku v druhej autoškole (§ 8 ods. 10 vyhlášky č. 45/2016 Z. z. ). Výnimky:

Presun nie je možný z kurzu vedenom v papierovej podobe do kurzu vedenom elektronicky.
Autoškola, z ktorej chcete odísť musí s presunom súhlasiť a vykonať záznam (súhlas) o presune v systéme JISCD. Bez tohto záznamu (súhlasu) presun účastníka kurzu z jednej autoškoly do druhej nie je možný.
Ak ste už výcvik ukončili, ste prihlásený na skúšku alebo ste už prvú/druhú skúšku absolvovali, tak presun nie je možný (vaša žiadosť je evidovaná na polícii). Až po tretej neúspešnej skúške môžete začať kurz odznova v inej autoškole.

Prakticky to znamená, že ak chce žiadateľ o udelenie vodičského oprávnenia zmeniť autoškolu, musí presvedčiť majiteľa autoškoly, aby to zaznamenal v JISCD a dohodnúť si finančné vyrovnanie v pôvodnej aj v novej autoškole. Ďalšou možnosťou je začať vodičský kurz úplne od začiatku v novej autoškole (s finančnou stratou). Začať kurz od začiatku znamená znova absolvovať všetky hodiny teórie a praktického výcviku, takže za celý kurz zaplatíte znova. Preto je stále dôležité rozhodnúť sa správne a vybrať si poctivú a serióznu autoškolu.
Danaaa
10.09.20,08:41
Ďakujem