Jahmanka
10.09.20,15:55
Dobry den. Strednu skolu som vystudovala pedagogicku. Ucitelkou som nikdy nebola, pravdupovediac, ani ma to nelakalo. Uctovnictvo som nikdy na skole nemala. Cely zivot som pracovala ako operator vyroby v roznych firmach. Teraz mam 34 rokov a chcela by som sa karierne, financne a osobnostne posunut. Zial, vo fabrike to nejde a absolutne ma tato praca ani nenaplna. Momentalne som nezamestnana a urad prace ponuka tento kurz zdarma. Som ucenliva, mam rada system a poriadok, aj matematiku som mala vzdy rada, ale to je asi vsetko - ziadna skusenost s uctovnictvom. Myslite si, ze by som mohla uspiet s kurzom uctovnictva cez Midaro a konecne sa karierne posunut a najst si serioznu a lepsie platenu pracu? Mate niekto podobne skusenosti? Kazda rada vzacna ;)
Katy a R
10.09.20,14:02
Ak ti ho ponúkajú a "sadarmo" - tak prečo by si si nespravila ?;) Neviem, aké treba splniť podmienky (nepíšeš) - ale podľa mňa to určite nebude také prísne - či?
S tou prácou to asi bude už náročnejšie ... :)
Mila123
10.09.20,14:08
MIDARO nestačí,diplom o ukončení kurzu pre mňa osobne nemá výpovednú hodnotu, ja držím palce , kurz v takých agentúrach urobia všetci,ktorým UP zaplatí preškolenie...... ak jedna z desiatich sa zamestná ako účtovníčka bude vôbec dobré......naučia Vás teóriu, ale to iba tak letmo, musela by ste mať fakt dobrú kamošku, kamoša, ktorý Vám bude vysvetľovať, ukazovať, čítať a uvažovať, ale za pokus to stojí, ak nemáte žiadne praktické skúsenosti s účtovníctvom, tak nestačí, že Vám v škole išla matematika (prepáčte na pedagogickej SŠ ste tej matematike nedali veľmi veľa zabrať)...... učiť sa dá aj z príspevkov na Porade, z FB, osobne mne Porada dala veľa a stále sa učím......inak naša spoločnosť hľadá účtovníčku, a keď pozriem na prihlášky, resp. žiadosti o prijatie niekedy sa neviem zdržať smiechu (napr. 20 rokov robil murára, teraz má ZŤP a aj dokonca nejakú maturitu a chce robiť účtovníka? neverím......čašníčka a chyžná s maturitou chce naraz účtovať? pretože ovláda prácu s ORP???? neverím.....a pod. prepáčte, ak by ste u nás podali žiadosť o prijatie do zamestnania i po absolvovaní kurzu (prepáčte neuspeli by ste), toto dnes nestačí.....)a ešte firma Kros (účtovníčky vedia kto to je) dáva každej absolventke OA diplom, či certifikát o tom, že ovláda prácu s ich programom......ten diplom nemá výpovednú hodnotu - žiadnu......
Mila123
10.09.20,14:27
podmienky na kurz? stačí maturita (akákoľvek), škoda, že nie je účtovníctvo viazaná živnosť ako v ČR
avalik
10.09.20,14:38
po kurze z teba uctovnicka nebude - a ani neodporucam zacat samostatne uctovat

ak kurz OK, ale zaroven si najdi miesto v uctovnej firme, zacni nahadzovanim dokladov za minimalnu mzdu, casom sa vypracujes ... urcite ale neocakavaj, ze za rok, dva bude z teba samostatny uctovnik
Jahmanka
10.09.20,21:51
Dievcata, zeny, damy... tie, co ste tento kurz absolvovali, ake mate z toho pocity? Kam smerovali vase dalsie kroky po kurze?
hanelie
11.09.20,08:46
Určite odporúčam urobiť si kurz ale zaroveň doplniť si vedomosti aj vlastnou iniciatívou - študovať súvisiace zákony ap.
buchač
11.09.20,10:54
OT ...Už včera som chcel reagovať.

Jasné, že nie som účtovník, ale tie vyššie uvedené " argumenty " od nemenovaného nicku (Mila 123OOOOOO) mi prichodia ako kuwa vyvyšovanie.
To akože ona spadla z oblakov učená jak samotný najúčtovník Slovenska - Mihál ? No neverííím...

Osobne si myslím, že ani absolvent Obchodnej akadémie alebo Ekonomickej fakulty nemá šancu okamžite sám účtovať.
Teória a prax sú fest rozdielne....a je úplne jedno, že o aké odvetvie sa jedná.
Len otázka znie, že kde sa majú tí absolventi kurzov a či škôl dostať do tej praxe.

...a ozaj...keď tu vidím účtovníkov, ktorí sú pekných pár rokov na Porade (a zároveň aj účtujú) a urvú neskutočne stupídnu otázku, tak o čo ide a aké sú ich znalosti a vedomosti ???