stef1103
11.09.20,09:00
Zdravím,
chcel som si preveriť ako je to s vytýčením pozemku geodetom. Kúpil som pozemok, kde sa bude stavať viacero nových domov vedľa seba. Myslím, že realiťáčka spomínala, že oni to zabezpečia. V zmluve kú bežné všeobecné veci a teraz tvrdí, že každý nový majiteľ si ho musí dať zamerať podľa katastrálnej mapy. Čiže ja na moje náklady. Nie je to ich povinnosť ako súčasť predaja? Mám k vytýčeniu prizvať aj susedov? Koľko asi približne stojí 100m?
Ďakujem Stef
ivka70
11.09.20,07:39
A to my mame ako vediet, ci je to sucast predaja?
Ako to mate dohodnute v zmluve, tak to ma byt zabezepcene.
Ak je tam, ze to zabezpeci predavajuci, tak to zabezpeci predavajuci.
To, ze realitacka nieco spomenula, nie je relevantne, mali ste trvat na to, aby to bolo jasne zapracovane v zmluve.

To, co tam nie je, uz od predavajuceho nevymozete.
Letko
11.09.20,08:13
Napríklad tu: http://www.geotb.sk/attachments/article/63/cennik.pdf

Stačí dať do guglu vytýčenie pozemku cena.
Ice dive
11.09.20,12:12
hmmm... "kúpil som pozemok, kde sa bude stavať viacero nových domov..." koľko domov chceš stavať ty? a aká je situácia? nakoľko predpokladám, že ty chceš stavať na danom pozemku len jeden dom t.j. keď si kúpil časť pozemku a z danej parcely ešte aj iný stavebníci tak je celkom logické, že geometrické zameranie zabezpečí predávajúci, aby vlastne vedel čo vlastne predáva, čo je predmetom zmluvy... nakoľko ak si kúpil povedzme 300 metrov z 3000 metrového pozemku tak na katastri budeš zapísaný ako podieľový spoluvlastník v 1/10tine k celku....
buchač
11.09.20,12:46
Čo sa tvrdí a čo nie je v zmluve...to je mne jedno.

- Zameranie nie je podľa katastrofálnej mapy, ale ide o meranie cez satelity.
- Zameranie vykoná geodet, ktorého si vyberieš.
- Geodet podľa zamerania potvrdí alebo nie správnosť zamerania.
- Ak nebude zameranie súhlasiť s mapou, tak geodet urobí v mape správnosť údajov.
- Susedia MUSIA byť pri zameraní.
- Platba je podľa cenníka...na nete je ich dostatok.
Chobot
11.09.20,13:56
Z toho, čo si uviedol sa nedá normálne odpovedať.

Čo si vôbec pod pojmom "zamerať pozemok" predstavuješ ty? Vytýčiť hranice pozemku, ktorý si kúpil, ti urobí ktorýkoľvek geodet. Služba stojí okolo 100 €, záleží od počtu zameraných bodov.

A už vôbec nerozumiem otázke, že koľko stojí 100m? Čoho 100 m?

Skús upresniť zadanie a otázku a možno dostaneš relevantnú odpoveď.

K zameraniu nie je poviinnosť prizývať majiteľov susedných pozemkov, ale je to dobré, ak sú prítomní. Aspoň v budúcnosti nemôžu namietať, že pozemok bol chybne zameraný.
buchač
11.09.20,14:10