denial
13.09.20,11:24
Dobry den,

ked som kupil v CR uplne nove osobne auto ako FO (zamestnanec) a som ho prevzal 11.9.; faktura bola vystavena 7.9. (kedy som ju aj zaplatil), tak 7 dni na podanie danoveho priznania na dph plynie od ktoreho dna a je to 7 pracovnych dni alebo sa do toho pocita aj vikend?

Ked ho chcem podat elektronicky, ako tam prilozim uradne overenu kopiu faktury?

Kde vezmem osobný účet daňového subjektu, ktorý je vedený v Štátnej pokladnici a ktorý mu pridelil daňový úrad vrátane predčíslia ?

Na prepocet CZK/EUR mam pouzit kurz určený a vyhlásený ECB v deň predchádzajúci dňu vzniku daňovej povinnosti .... a to je ktory den prosim?

Dakujem.



pre misoft:
dostal som fakturu a je bez dph a tak som ju aj zaplatil
a som FO nepodnikatel
Žabinka
13.09.20,09:47
vozidlo si kúpil ako občan, predpokladám, zamestnanec s tym nemá nič.. do 7 dní (pracovných - chyba, má byť kalendárnych) podáš DP a zaplatíš daň.. OUD si vyžiadaš od finančnej správy.. prílohy sa prikladajú v ľavej časti Správa príloh, ak nie je možné pridať prílohu priamo tak podáš všeobecný formulár kde uvedieš že dopĺňaš podanie č... a priložíš fa..
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kupa-dopravneho-prostri
misoft
13.09.20,09:57
Zaráža ma jeden fakt. Ak to kupil ako občan FO (zamestnaný/nezamestnaný/invalida/dôchodca) - tak NAČO podávať nejaké daňové priznanie?
Dostal faktúru - je tam asi aj niečo o DPH. Ak v Čechách - myslím, že platí niečo o dvojitom zdanení.
Veľmi pochybujem, že by mu to ako FO predali bez DPH.

Úprava.
Žabinka
13.09.20,10:05
odstráň svoju odpoveď, Duško, je to zavádzanie..;) nerozumieš tomu, tak radšej neodpovedaj.. že ťa to zaráža, je tvoja vec.. povinnosti pri kúpe nového vozidla sú druhá vec..;)
ivka70
13.09.20,16:48
Ja len poznamku, ze aj podla prikladu na stranke je to 7 kalenarnych dni, nie pracovnych.
ivka70
13.09.20,16:52
Priznanie k DPH treba podat do 14.9., ak kupa bola 7.9.
Na prepocet sa pouzije kurz zo 6.9., kedze to bola nedela, platil kurz zo 4.9.
misoft
13.09.20,17:15
OK Žabík... takže štát takto šikovne okráda. Ak kúpi od súkromnej osoby - DPH neplatí. Ak kupuje od platcu DPH - tak platí DPH.
Takže - ak kúpi z autobazáru, z predajne - zaplatí cenu za auto + DPH podľa krajiny - dovezie sem a znova zaplatí tú istú DPH vo výške krajiny vývozu pre Slovensko?
Vieš to vysvetliť?
Príklad - kúpi auto za 20000€ s DPH v Nemecku (19%) - teda za cca 16800€.
DHP pre Nemco cca 3200€. Dovezie sem a podá DP a zaplatí DPH podľa krajiny kúpy (Nemecko 19%) - teda ďalľích 3200€ pre Slovensko.
Nie je to náhodou dvojité zdanenie? Zaplatí v skutočnosti DPH 38% - 19% v DE a 19% na SK.
Žabinka
13.09.20,17:47
ale veď som chcela napísať kalendárnych, neviem prečo som napísala pracovných..:eek::D omyl, asi z tepla..:D
Žabinka
13.09.20,17:50
otázka sa týka nového auta, kúpeného v IČŠ bez DPH..;) igen? nezaplatí DPH pri kúpe, ale na Sk..
marjankaj
13.09.20,18:36
Misoft a vieš ty, čo je to nové auto?