MatoB
13.09.20,14:29
Predávam cez internet tovar ktorý sa skladá z viacerých súčastí, druhov tovaru. (Napríklad Set šálok, lyžičiek a tanierikov a každá súčasť sa dá kúpiť aj samostatne a má iného dodávateľa) a e-shop mi automaticky vystaví faktúru pod jedným názvom (celého kompletu - Set šálky). Je to tak správne alebo mám každú objednávku fakturovať do detailov, položku po položke?
Ďakujem :)
ivka70
13.09.20,13:32
Mas to na sklade ako set alebo po polozkach?
Mas to v ponuke e_shopu ako set alebo po polozkach?
OK moze byt oboje, zavisi ako odpisujes zo skladu a uctujes....
Onko
13.09.20,13:39
Označenie tovaru na doklade by malo byť nezameniteľné, malo by jednoznačne vystihovať predaný tovar. Je možné, že v súčasnosti predávate viac rôznych setov šálok, alebo v budúcnosti sa bude obsah setu meniť.

Je to aj vo vašom záujme, keď raz príde zákazník s faktúrou tovar reklamovať, aby ste z faktúry vedeli, čo si skutočne kúpil a nedoniesol niečo iné.
MatoB
13.09.20,16:51
V e-shope mám oba prípady čiže aj celý set aj položky samostatne. V sklade (aj reálne aj účtovne) len po položke
MatoB
13.09.20,17:05
Ide o to, že po vykonaní objednávky a mojom potvrdení e-shop automaticky vystavuje FA "Jedálenský set...." a nie po položke.
Od dodávateľov dostávam FA len po položke:
1, Hlboké taniere
2, Plytké taniere
3, Šalátová misa
4, Šálky
Čiže žiadny set mi neúčtujú, ten set vytvorím a zabalím už ja manuálne.
A z toho účtovného hľadiska neviem či je to tak správne, či by som to nemal účtovať aj ja tak, lenže to je potom super pracná robota, to budem 3/4 dňa len vystavovať faktúru
ivka70
13.09.20,17:30
Mozes uctovat set, ale aj kvoli odpisu zo skladu by si mal mat v e-shope rozpisane, co ten fakturovany set obsahuje a to odpisat zo skladu pri fakturacii.
Inak budes mat o chvilu chaos zbtoho, co mas na sklade a aj inventura bude problem.
avalik
14.09.20,05:52
zakaznik dostane uctenku s nazvom ako kupil, ty ak predavas sety, tak si sety urob aj v sklade, ak ti tvoj softver neumoznuje tvorbu makrokariet, tak si zaloz dalsi sklad sety - tam si preved tovar zo skladu jednotlivych kusov