Mirka1983
14.09.20,09:05
V juli som odpracovala 15 dni a 7 dni mala dovolenku, v auguste mi bolo na Ticket kartu pripocitana hodnota 15 listkov.
V auguste som odpracovala 7 dni a odisla na matersku dovolenku, cize som neodpracovala zvysnych 14 dni ani nemala narok na stravne.
V septembri mi neboli pripisane ziadne stravne listky, nedostala som nic, ale bolo mi vo vyplatnej paske odpocitanych 2x stravne - 1x hodnota za v juli vydanych 15 listkov a potom hodnota pri odchode za tie neodpracovane dni.

Dala som si to vysvetlit u zamestnavatela, ale nerozumiem tomu....ako mozem za 7 odpracovanych dni nedostat nic a zamestnavatelovi zaplatim aj to na co som narok nemala a co som nedostala....vie mi to niekto prosim zrozumitelne po lopate vysvetlit?

toto mi odpisali:
stravné je počítané na mesiac vopred, (výpočet: počet dní na aktuálny mesiac – počet dní neprítomnosti z predchádzajúceho mesiaca)
to znamená že začiatkom augusta ste dostali stravné na august
stravné na august bolo vypočítané: 21 prac. dní v auguste – 8 dní dovolenky z júla = 13 strav. listkov
za týchto 13 stravných lístkov Vám bola zapracovaná zrážka za stravné v augustovej mzde (stravné)

za augustovu neprítomnosť 14 prac. dní (MD) ste nemali nárok na stravné, preto Vám bola do augustovej mzdy zapracovaná zrážka stravné leaver za 14 strav. lístkov (14 * 3,02 príspevok zamestnávatela za 1 listok = 42,28 Eur)
Tweety
14.09.20,07:30
Na takto neúplne zadanú otázku je ťažko zodpovedať. Napíš počet vydaných SL na 7.mes, dni bez nároku,( 7 alebo 8?) potom vydaných na 8. mes.
ivka70
14.09.20,09:38
Comu konkretne nerozumies?
Dostala si viac na kartu, ako ti vznikol narok, tak ti po v poslednej vyplate pred MD zuctovali.
Predstav si to ako zalohu na novy mesiac, z ktorej sa vzdy odpocitalo, na co ti v predchadzajuvom mesiaci narok nevznikol.
Mirka1983
19.09.20,05:56
7 mesiac - 21 vydanych listkov, dni bez naroku (dovolenka) 8 dni
8 mesiac - 13 vydanych listkov, dni bez naroku (materska dovolenka) 14 dni

Nejak som sa upratala, pomohlo ak si to takto zratam, kolko mal byt narok a kolko som dostala za oba mesiace :) ale stale nieco zle pocitam. Ak mi bolo za 7+8 mesiac vydanych 34 listkov ale narok som mala len 22 dni (odrobeny jul 15 dni a odrobeny august 7 dni) - rozdiel je navyse vydanych 12 listkov. Preco mi bolo strhnutych 14 listkov?
veronikasad
19.09.20,06:24
Citaj pozorne co ti napísali z firmy. V auguste ti vydali SL podla počtu pracovných dni v auguste (kratene o dni dovolenky z júla). Keďže tvoja MD v auguste trvala 14 prac.dni, za toto obdobie ti nárok na príspevok nevznikol a zamestnávateľ ti príspevok strhol. Pocty ti nesedia zrejme preto, ze aj v juni si mala dva dni bez naroku, ktore ti odpočítaní v juli...