sojana
14.09.06,12:55
Priatelia drahí, poraďte recepty z bravčového maska. Diki!:o
willma
14.09.06,11:50
a potom už len oškvarky-i keď ja osobne ich mám veľmo rada
AlaNR
14.09.06,11:54
Podľa receptu z témy Zeleninové recepty si sprav domáci uncle bens, hocijaké bravčové mäsko nakrájaj na rezančeky, dobre upraž, vykydni uncle bens, prevar a mňamka je za pol hodinku hotová!
bezradná
14.09.06,12:14
Podľa receptu z témy Zeleninové recepty si sprav domáci uncle bens, hocijaké bravčové mäsko nakrájaj na rezančeky, dobre upraž, vykydni uncle bens, prevar a mňamka je za pol hodinku hotová!
Tak paráda. Ten recept vo mne zbudil typicky ženskú zvedavosť. Našla som ho a poviem, že som sa tak parádne zabavila:p:p:p ( ale nie že sa niekto urazí:eek:, aspoň nie som sama, čo stále musí prepisovať svoje príspevky, lebo tam mám kopec preklepov) Ale recept sa mi veľmi pozdáva, stiahla som si celý súbor a aspoň nemusím na sobotu vymýšlať obed.

UNCLE BENS
1 kg cibule
1 kg papriky pridaj
4 - 5 feferónky
1 kg paradajok ošúpaných /daj do horúcej vody/
3 strúčiky cesnaku
1 veľká konzerva kukurice a šampónov
Evaman
14.09.06,13:17
Bravčové stehno, nalepšie chudé v strede narezať - urobiť tzv. kapsu, do ktorej dávamé plnku alebo klobásku. Naplníme zošijeme niťou alebo prepicháme kuchynskými ihlami, dáme do pekáča potretého olejom. Po vrchu potrieť olejovokoreninovou marinádou a dáme upiecť do rúry. Plnka môže byť napr. : žemle namočené v mlieku vymačkáme, pridáme soľ, korenie a na drobulínko nakrájanú kuraciu pečienku.Ak je plnka riedka, môžeme pridať jemnú strúhanku.Pri pečení podlievame vývarom , pred dopečením môžme pridať do pekáča mrazenú zeleninu a to všetko dať spolu dopiecť. Ako prílohu napr. zemiaky nakrájať , dať do pekáča potrieť najlepšie olivovým olejom, posypať korením na pečené zemiaky a upiecť.
AlaNR
14.09.06,13:56
Ešte ma napadlo, minule varili na ČT1 takí dvaja mladí chalani (relácia býva každý týždeň a je celkom zaujímavá):
Suroviny:
bravčová krkovička
kvasená kapusta
slaninka
horčica
soľ, cesnak
Tak : krkovičku nakrájali na hrubšie pláty, do nich urobili kapsu, trošku posolili, vytreli horčicou, napchali kyslou kapustou, vložili plátok vopred upraženej slaninky, to celé namarinovali v zmesi oleja, horčice a cesnaku (vraj to marinovali 24 hodín, ale kto by to vydržal?!, stačí aj menej)
Potom všetko ugrilovali. Keď nie gril, stačí aj grilovacia platnička na sporák alebo taká panvička grilovacia.
Vyzerá to tak dobre, až sa mi slinky zbiehali.
Marína
14.09.06,15:50
Rezne v perinke
Bravčové karé bez kosti nakrájame na plátky, vyklepeme, osolíme, potrieme z jednej strany kyslou smotanou. Natretou stranou položíme na strúhanku, znova potrieme smotanou, otočíme, aby sme ich celé mali obalené. 4-5 bielkov(podľa množstva mäsa) vyšľaháme, zašľaháme žĺtky a 2-3 polievkové lyžice polohrubej múky a soľ. Vznikne nám cestíčko podobné piškótovému cestu. Rezne napichujeme na vidličku, namáčame v cestíčku a vyprážame. Keď sa cestíčko trošku zapečie, stíšime plameň tak, aby sa pomalšie vypražili, ale zase nie tak, aby nám nasiakli olejom. Sú ozaj výborné, veľké, nadýchané a šťavnaté.


Plnené karé Mrenicovské
4 rezne vysokého bravčového karé s kosťou, 4 veľké zemiaky, ktoré upečieme v alobale v rúre
Plnka: 400g mletej hydiny, 400g mletého bravčového mäsa, 4 kusy taveného syra, 4 hrubšie plátky tvrdého syra, 4 hrubšie plátky šunky, soľ, vegeta, čierne korenie, mletá rasca, červená paprika, 1 maslo, zabrúsené špajle alebo ihla a niť na zašitie mäsa
Omáčka na zemiaky: 1 malá plechovka sterilizovaných húb, 1 sladká smotana, Solamyl, vegeta, biele korenie, prelisovaný cesnak
Mäso naklepeme, osolíme, posypeme vegetou a korením. Mleté mäso spojíme a vmiešame tavený syr. Ochutíme soľou, vegetou, korením a rascou. Na vyklepané mäso uložíme šunku, plátok syra, zmes mletého mäsa, ďalší plátok syra , šunku a prikryjeme naklepaným rezňom. Oba kusy spojíme, aby nám zmes pri pečení nevytekala. Mäso najprv dusíme na masle vo vysokom hrnci a na prudkom ohni ho dopečieme. Zemiaky zabalíme do alobalu a dáme asi na 20 minút piecť na spodok rúry. Huby udusíme na masle a zalejeme sladkou smotanou. Dochutíme vegetou, korením, zahustíme a pridáme prelisovaný cesnak.
dadika
14.09.06,16:34
Mäsko so smotanovou omáčkou:
500 g bravčového mäska /najlepšie pliecko, alebo zo stehna/, soľ, mleté čierne korenie, bujón, kúsok slaninky, olej, koreňová zelenina, 1 cibuľka, 1 veľká lyžica hladkej múky, 2,5 dl kyslej smotany

Mäso umyjeme, osolíme, okoreníme a prešpikujeme kúskami slaniny. Na oleji si speníme cibuľku, nakrájanú zeleninku a mäsko na tejto zmesi opečieme. Potom podlejeme horúcou vodou, pridáme bujónik a dusíme do polomäkka. Polomäkké mäsko dopečieme v rúre. Mäkké mäso vyberieme, šťavu so zeleninou zlejeme-zmixujeme, pridáme smotanu s múkou a za stáleho miešania varíme do zhustnutia. Podávame s mäsom pokrájaným na porcie s knedľou.
/ túto omáčku robím aj s kyslou uhrokou/


Rezne so šumkou a syrom:
bravčového mäso /pliecko, karé/ narezané na rezne, vegeta, soľ, mleté čierne korenie, plátky šunky, plátky tvrdého syra, olej, alobal

Mäsko naklepeme, okoreníme ovegetíme a naprudko opečieme. Na opečené rezne položíme plátky šunky, plátky syra, alobal vymastíme, položíme naň pripravené mäso a každé samostatne zabalíme tak, aby pri prečení nevytiekla šťava. Pečieme vo vyhriatej rúre.
Môžeme pridať do alobalu cibuľku, rajčiny papriku.
ondrejvla
14.09.06,19:44
UNCLE BENS
1 kg cibule
1 kg papriky pridaj
4 - 5 feferónky
1 kg paradajok ošúpaných /daj do horúcej vody/
3 strúčiky cesnaku
1 veľká konzerva kukurice a šampónov [/quote]

ČOHO? A nemal tam byť ARIEL?
luna21
15.09.06,12:37
MÄSO SO SUŠENÝMI SLIVKAMI
1 kg karé vcelku
12 sušených sliviek – vykôstkovať, rozrezať po dĺžke na 4 časti
soľ
slanina pokrájaná na plátky
Postup: mäso osolíme, prešpikujeme slivkami. Dno pekáča vyložíme slaninou, na ňu položíme mäso a obložíme ho celé slaninou. Podlejeme troškou vody a pečieme prikryté 1 h na miernom ohni. Potom ešte odokryté cca ½ h.
DanielaSL
16.09.06,17:06
Bravčové karé rozklepeme, osolíme a okoreníme ľubovoľnými koreninami - poprípade ľahko posypeme červenou mletou paprikou ,potrieme olejom a necháme hodinku postáť. Alebo si to takto môžete pripraviť už večer. Na plechu zohrejeme masť , alebo olej a plátky na ňom opečieme z obidvoch strán. Podlejeme vodou alebo vývarom a dáme do rúry piecť. Po cca 10 minútach prevrátime a na každý plátok mäsa dáme kyslú kapustu - poprípade čalamádu a necháme piecť ďalej. V prípade potreby podlievame. Keď je mäsko mäkké , prikryjeme každý kúsok plátkom tvrdého syra a necháme syr roztopiť pri vypnutej rúre.
A potom už dobrú chuť.:) Rada to varím, lebo je to nenáročné na prácu.