Eva Kacianová Karáčová
16.09.20,18:05
Od novembra mi končí pracovný pomer dohodou. Som na rodičovskej dovolenke, predtým som poberala materskú. Akú výšku rodičovského príspevku by som mala dostávať po skončení pracovného pomeru do konca rodičovskej dovolenky?
Katy a R
16.09.20,16:17
Rodičovská dovolenka ti skončí skončením PP. RP budeš dostávať stále rovnaký - do dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa. teraz je to tuším 370 eur
ivka70
16.09.20,16:31
Ten vyssi, kedze ti vznikol narok na materske.
veronikasad
16.09.20,17:13
Výška RP sa ti ukončením pracovného pomeru nezmení. Ak máš 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných dvoch rokoch, môžeš rod.príspevok "prepísať" na manžela, ktorý ho môže poberať v súbehu so zamestnaním alebo podnikaním.
Ty sa zaeviduješ ako uchádzač o zamestnanie a budeš 6 mesiacov poberať dávku v nezamestnanosti.
Ak si počas RD nepracovala a máš nejakú nevyčerpanú dovolenku, na ktorú ti vznikol nárok počas MD a RD, môžeš si vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti dosť navýšiť ...
veronikasad
16.09.20,18:23
Oprav si názov témy ... po skončení pracovného pomeru. Inak, prečo si s tým súhlasila ? Je to pre teba nevýhodné, pokial nemáš nové zamestnanie ...