Bugatti
22.09.20,15:24
Ahojte,

chcela by som vás poprosiť o pomoc, lebo už som zúfalá.

Mám 40 rokov a dlhodobo sa liečim na gastroenterológií pre gastritídu, reflux apd.
Moje závažnejšie problémy sa začali v apríli, veľkou bolesťou chrbtice. Problém je, že bolesti neustupujú ani po vychodení rehabilitácií, nereagujú ani na infúzie apd.

Ku tomu sa pridružili bolesti pod ľavým rebrovým oblúkom. Opakovane som preto bola aj na CPO, kde mi vždy len pichnú injekciu proti bolesti.
Ku bolestiam sa následne pridružila obrovská únava, malátnosť, mierne zvýšená teplota, pocit plného brucha. Namiesto toho, aby ma niekto konečne poslal na CT brucha, ma poslali na reumatológiu a neurológiu zase. Okrem toho stojí za zmienku, že sa zadýchavam a urobili mi RTG hrudníka, bez nálezu.

Ku týmto mojím problémom sa pridružilo potenie, a teraz čo je podstatné, najnovšie krvné výsledky už ukazujú aj zvýšené amylázy AMS a dokonca zvýšený cukor, ktorý som nikdy nemala ( 5,6 ráno nalačno).

Obávam sa, že je to pankreas. A tým nemyslím na iba zápal, ale na karcinóm.
V podstate si uvedomujem spätne, že už minulého roku mi bolo zle a nikto to neriešil. Všetko by vyriešilo jedno CT brucha, alebo MRI - neviem ktoré je lepšie. Ale nikto ma na nič nepošle a mne je už dosť zle. Ako mám dosiahnuť, aby mi dokelu urobili nejakého zobrazovacie vyšetrenie brucha -a tým nemyslím sono.
buchač
22.09.20,17:15
V dnešnej situácii (nemyslím len koronu) je to všeliaké...
Keď sa k tomu všetkému pridruží nezáujem lekára, nuž čo ostáva ?
Niekto lekára/rov vymení a niekto si vyšetrenie si zaplatí aj sám. Zaplatenie má ale jednu výhodu...pacient ide na vyšetrenie oveľa skôr ako pacient s výmenným lístkom.
Lenže CT vychádza na 100€ a MR 200€.
buchač
22.09.20,17:17
ivka70 (Dnes 19:05) Nevymyslaj si diagnozy, keby si mala karcinom, onkomarkery ti z krvi zistia.
Ani jeden z popisovanych prejavov nevyzera na pankreas.
===================
https://www.nierakovine.sk/karcinom-pankreasu/priznaky-rizikove-faktory-prevencia

Zmeníš po prečítaní názor ???
Bugatti
22.09.20,17:26
Ivka onkonarkeri sa bezne z krvi nezistuju. Buchac ja si zaplatim MRI alebo CT brucha. Nemam problem. Len kde v Kosiciach mi spravia bez ziadanky od lekara?
kopretinka
22.09.20,17:39
VŠETKY prejavy ukazujú presne na to!
kopretinka
22.09.20,17:45
buchač
22.09.20,18:11
Bugatti (Dnes 19:26) Len kde v Kosiciach mi spravia bez ziadanky od lekara?
================
VŠADE !

Aj u Luisa Pastéra, aj vo Vojenskej...aj u Penty...

P.S.:
Uvedený kontakt od kopretinky je fasa od veci = solídne predražený výkon.
veronikasad
22.09.20,18:20
Zda sa mi, ze MR bez doporucenia lekára nerobia ani pre samoplatcov ...
buchač
22.09.20,18:29
RÁDIOLÓGIA
BARA01 MR mozgu. Výkon na vlastnú žiadosť pacienta, samoplatca 180.000%
BARA02 MR krku. Výkon na vlastnú žiadosť pacienta, samoplatca 180.000%
BARA03 MR C, TH, LS. Výkon na vlastnú žiadosť pacienta, samoplatca 180.000%
BARA04 MR srdca. Výkon na vlastnú žiadosť pacienta, samoplatca 250.000%
BARA05 MR brucha. Výkon na vlastnú žiadosť pacienta, samoplatca 180.000%
BARA06 MR malej panvy. Výkon na vlastnú žiadosť pacienta, samoplatca 180.000%
BARA07 MR 2 orgánov v jednom sedení. Výkon na vlastnú žiadosť pacienta, samoplatca

...atď. ;)
avalik
22.09.20,18:32
a z gastro ta na usg, ct neposlali? napis mi do ss kam chodis na gastro
veronikasad
22.09.20,18:40
Na vlastnú žiadosť pacienta ano, ale bez doporucenia lekara nie, aspon mne MR bez doporučenia nechceli urobiť aj keď som si ju chcela zaplatit, vraj lekár musi posudit zdr.stav
avalik
22.09.20,19:29
ivka70 ty si studovala medicinu?
avalik
22.09.20,19:54
ivka70, ja mam tiez svoje diagnozy, v rodine dalsie ale nedovolim si tvrdit, ze niekoho priznaky nemozu byt k urcitej diagnoze ... zadavatelka hlada pomoc ako sa dostat na vysetrenie, nie potvrdenie ze ma karcinom ... a onkomarkery sa bezne nevysetruju
buchač
22.09.20,20:10
ivka70 (Dnes 21:45) Jasne a hlavne mam doma cloveka s chorym pankreasom.
====================
Poznámku beriem a aj som ju takto bral.
Lenže na druhej strane je lepšia (aspoň podľa mňa) krutá pravda ako nepravá nádej.
Ale šak čo by si niekto nerobil samodiagnózu...predsa MUDr. Google je najlepší lekár...akurát liečenie nemusí vyjsť. ;)
-------------------------------
Otázka by znela..." čo znamená človek s chorým pankreasom ? "

Aj ja mám chorý pankreas, no nejedná sa o raka.
kopretinka
22.09.20,20:31
Jeden deň som zavolala,o dva dni som mala termín,plstba v hotovosti bez žiadanky.
Nandrolon
23.09.20,05:18
MRI je oveľa presnejšie, ale je určené na mäkké tkanivá a CT je dobré na kosti a tvrdšie tkanivá. Ak si zoberieme napr. meniskus, tak ani CT a ani MRI nedajú "toľko", koľko dá vyšetrenie cez optiku pri artroskopii. Osobne si myslím, že cukor máš hraničný, ale ešte stále v norme. Ak by si mala už pankreas vo veľmi zlom stave, cukor by mal úplne iné čísla. Takto vidno, že ti stále dobre funguje.
Skôr ako na pankreas by som sa lekára opýtal na kolonoskopiu a hrubé črevo.
Nandrolon
23.09.20,05:25
veronikasad - robil som si v zahraničí MRI ako samoplatca a samozrejme som musel mať doporučenie. Ide o to, aby popisujúci lekár vedel, kvôli čomu bolo MRI vykonávané a aká je očakávaná diagnóza, ktorú ma vyšetrenie buď potvrdiť, alebo vyvrátiť... Nevidím ale na druhej strane problém, aby nejaký súkromný lekár za poplatok tento formulár vystavil pre samoplatcu...
hanelie
23.09.20,06:16
Toto je trochu cez čiaru , čo si doktorka??????? Nick Ivka70
kopretinka
23.09.20,06:36
Hodila som otázku do gugla,na cenu som nepozerala.
Toto bol prvý odkaz,je už na zadávatelke,čo si vyberie.
Lebo sa mi zdá divné vypisovať na poradu,keď si viem nájsť zdr.zariadenie sama,a stačí tam len zatelefonovať.
Je to hneď,bez straty času a kadejakých dohadov.
kopretinka
23.09.20,06:50
Čo to je,chorý pankreas?
Bugatti
23.09.20,08:30
Ahoj, toto mám naplánované na piatok, štvrtok mám prípravu a v piatok zákrok. V minulosti bol nález na hrubom čreve, mala som 29r. som sledovaná s frekvenciou každých 5r.
Bugatti
23.09.20,08:34
Ahoj z gastra ma poslali na USG, je tam na žalúdku zápal a cysta na obličke, ktorá mi však nemá robiť problémy. Skúsim sa dopýtať ešte raz lekárky na možnosť MRI.
Nandrolon
23.09.20,08:52
Držím palce, ale moc neverím, že by to mohol byť ako píšeš vyššie "karcinóm pankreasu". To by si tu možno už ani nebola...
buchač
23.09.20,10:30
Bugatti (Dnes 10:30) Ahoj, toto mám naplánované na piatok, štvrtok mám prípravu a v piatok zákrok. V minulosti bol nález na hrubom čreve, mala som 29r. som sledovaná s frekvenciou každých 5r.
======================
To bolo potrebné spomenúť v prvom rade.
Tu ide o to, že vyšetrenia sa robia vylučovacou metódou.
...a čo si budeme nahovárať...ide aj o financie. Výkon kolono je lacnejší ako CT vyšetrenie.

Ak by som mal mentorovať, tak bolesti/záchvaty nevzniknú len tak. Ak jeden vie o svojich problémoch, tak by mal dodržiavať aj diétny režim.

P.S.:
Mne stačil úplne len jeden záchvat pankreasu...omietku z plafóna som zubami dával dole.
kopretinka
23.09.20,12:21
Povymazávané komentáre a teraz tie moje vyzerajú uplne o ničom.