širi1
23.09.20,09:54
Prosim vas pri odchode uctovnicky je GRID karta do socialky jej vlastnictvo - je na rč vydana; ako je to presne pri zdrav.poist. A pristup na danovy urad?
misoft
23.09.20,09:06
GRID karta nie je jej vlastníctvo - GRID karta je vlastníctvom DÚ, SP a ZP - je vydávaná pre oprávnený prístup. Pokiaľ to používa pri plnení svojej práce a už skončila - v rámci zamedzeniu neoprávneného prístupu k údajom klientov ju musí vrátiť inštitúcii, ktoré jej ju vydala. Nový účtovník/čka si musí pre prístup vybaviť novú GRID kartu.
širi1
23.09.20,09:24
Ale ved. odchadzajuca uctovnicka GRID pouziva - pouzije aj u ineho zamestnavatela ked ma zriadeny pristup
avalik
23.09.20,09:40
misoft, nepis blbosti, gridkarty sa vydavaju na r.c., nie na firmy ... ale osoba s vydanou grid je opravnena robit podania podla autorizacie
kn-alka
23.09.20,10:06
Vždy záleží na tom, aký máte prístup k el.komunikácii. Vo všetkých týchto troch inštitúciách môžete mať prístup ako firma, alebo účtovníčka má vlastný prístup s vašou firmou v zozname - po lopasticky vyjadrené :D
avalik
23.09.20,11:53
ale aj "na firmu" je to na r. c. - na statutara
dalesi
25.09.20,06:58
misoft
25.09.20,08:35
Čiastočne máš pravdu, čiastočne i ja mám pravdu - sekol som sa vo vlastníctve GRID karty (viď príspevok dalesi).
Pretože aké hrozí z toho nebezpečenstvo? Bývalá účtovníčka, pokiaľ nebude zrušený prístup a nová nebude mať prístup - nová nič nevybaví a stará môže i naďalej vstupovať tam, kde nemá a môže meniť údaje, ako sa je zapáči (pretože má autorizáciu!).
avalik
25.09.20,10:07
ale tu autorizaciu zamestnavatel vie ukoncit a dat inej FO