zuzumojko
24.09.20,09:11
Bola som jednodnovom operacnom zakroku. Jeden den v nemocnici a 3 dni doma.
Lekar mi dal 4 papiere s textom celodenna PN.
Nie je to klasicka PN..ide o celodenne osetrenie s narokom na mzdu?
Nemal mi dat pripadne 1 celodenne osetrenie a 3x PN?
Tweety
24.09.20,07:13
Áno, 1 celodenné ošetrenie a 1 DPN na tri dni. ( nie 3x ) Alebo rovno DPN na 4 dni.
ivka70
24.09.20,07:16
Celodenna PN je zvlastny vyraz.
Osetrenie (paragraf) trvajuce cely den, ak to lekar napise, je skor mozne.

Zamestnavatel by ti nemal uznat celodenne osetrenie, ked si 3 dni na ziadnom osetreni ci vysetreni nebola, len si sa doma doliecovala.
Plati to zamestnavatel, moze to uznat, ale nie je to uplne OK ,a doliecovanie "paragraf" nesluzi.

Podla vsetkeho ti mal lekar vypisat klasicku PNku na 4 dni, aj na den operacie.
zuzumojko
24.09.20,07:39
Presne, dakujem pekne.
zuzumojko
24.09.20,07:40
Dakujem pekne. Takze som si to potvrdila.
Katy a R
24.09.20,07:41
Pokiaľ viem, tak ani zák. práce, ani zák o 461 resp 462 nepozná pojem celodenná PN.
Ak teda podľa ZP - môže byť celodenné ošetrenie, alebo vyšetrenie. (tzv §)
Ak podľa 462 - tak DPN (dočasná práceneschopnosť)
Ale záleží aj od zamestnávateľa - uvidíš, či ti preplatí ako ošetrenie, vyšetrenie? ;) (skôr nie... )
ivka70
24.09.20,08:38
to ale ty musis vediet povedat lekarovi, ci potrebujes PN, paragraf alebo si napr. vezmes v praci dovolenku. Na paragraf by si si mala priniest priepustku od zamestnavatela.
zuzumojko
28.09.20,08:36
Obvodný lekár mi povedal, že PN mám pýtať od gynekológa, gynekológ, že od nemocnice a nemocnica späť, že od gynekológa...
Je toto možné?
Je možné, že gynekológ nemá tlačivo na DPN. Mám ho nikde kúpiť sama nebodaj?
Katy a R
28.09.20,08:44
Ty sama si si mala žiadať DPN vystaviť hneď - môže aj gynekológ - resp ak to bolo v nemoznici - tak tam. Obvodný lekár v tomto prípade s tým nič nemá. Ale spätne ti to teraz podľa mňa už nikto nevystaví - pozri si podmienky na stránke SP. Ak ti zamestnávateľ nepreplatí tie Pčka - tak rieš dovolenkou.