Patrikkoren
25.09.20,08:14
Dobrý deň prajem chcem sa len opytat otazku ohladom uzemneho rozhodnutia nakolko mi bolo na stavebnom urade povedane ze bude postacovat drobna stavba na tahanie elektriky no o mesiac neskor po vsetkych povoleniach uz je zrazu potrebne uzemne rozhodnutie v akych pripadoch je potrebne toto rozhodnutie robit aspon co som cital a dozvedel som sa vzdy je elektrika riesena ako drobna stavba .

Dakujem za odpovede.
besttracker
25.09.20,09:58
ziadas o drobnu stavbu alebo ide o normalne stavebne konanie ?ak ides stavat dom,a elektrika je sucastou povoleni,tak musis cakat na uzemne,ak ziadas samostatne o drobnu stavbu ide o iny pripad.....napis co si ziadal....
Patrikkoren
25.09.20,10:04
na stavebnom urade mi pani povedala ze musim ziadat uzemne rozhodnutie , zatial neriesim stavbu domu iba elektriku k pozemku. Stavbu domu budem riesit v priebehu buduceho roka. Ked som sa bol pytat prvy krat u nej ze co vsetko potrebujem bolo mi u nej povedane ze to bude ako drobna stavba a zrazu po vsetkych vyticeniach IS mi povedala ze bude treba uzemne rozhodnutie tak preto sa pytam kde je vlastne pravda a co treba skutocne ziadat dakujem
ivka70
25.09.20,10:07
Pokial viem, drobna stavba moze byt len k uz existujucej stavbe, ak na pozemku nic nie je, nemoze to byt drobna stavba.Elektriku treba asi riesit v stavebnom konani k domu.
Chobot
25.09.20,10:26
"Ťahanaie elektrickej prípojky" znamená čo presne? Že máš na hranici pozemku vyvedený elektrický kábel, na ktorý stačí pripojiť elektrické hodiny a uzatvoriť zmluvu s dodávateľľom?

Alebo že nejaký elektrický rozvádzač je niekde nablízku a ty budeš budovať elekrickú prípojku a ťahať vedenie niekoľko (desiatok, stoviek) metrov k pozemku?

Lebo na to druhé treba riadny projekt, stavebné aj územné povolenie a kolaudáciu. A potom to odovzdať distribútorovi elektriny.

Na prvé ti stačí len zmluva s dodávateľom. Ten dá pokyn distribútorovi, aby namontoval elektromer.
Patrikkoren
25.09.20,10:30
bude sa to tahat cca 150 metrov projekt mam vypracovany odovdzany na stavebnom urade povolenie a vyjadrenie od VSE mam taktiez .
Chobot
25.09.20,10:36
Tak potom na to samozrejme treba územné rozhodnutie. Obec musí preskúmať, či cez tie pozemky vôbec je možné robiť elektrické prípojky.
Patrikkoren
25.09.20,10:50
dakujem za info