babicka1
26.09.20,11:08
Dobrý den stiahla som si win 10 a nemôžem otvorit prílohy čo mi pridu napr,. Orange_doklad_FR_20200924_CN0155753270_11259158067 .zip (B) s čim ich otvorim poradite mi dakujem
avalik
26.09.20,09:20
aj pred w10 existovali .zip subory (komprimovane)
daj si do googla "zip opener" alebo "cim otvorit zip subor" a nainstaluj si ...
alebo mozno aj mas ... uloz si prilohu emailu na disk, otvor umiestnenie suboru, sipku na nazov suboru, stlac prave tlacidlo na mysi a klikni na "otvorit v programe" ... a tam by ti malo ponuknut vhodny program
misoft
26.09.20,10:03
Prílohu si stiahni.
Stiahni a nainštaluj si toto: https://www.7-zip.org/download.html (vyber si 2. odkaz - dvojklik na to a inštaluje sa, alebo posledný odkaz - dvojklik a inštaluje sa samo) - potom na stiahnutý Orange súbor ZIP klik PTM - z menu vybrať Otvoriť pomocou - vyberieš 7ZIP. Rozbalí sa a potom už budeš mať rozbalený súbor a pracuješ s ním ako predtým - otvoríš (asi) v PDF prehliadači.

BTW: ešte som nevyskúšal všetky možnosti W10 - ale mám dojem, že W10 by to mali bežne rozbaliť a otvoriť.
BTW2: Tento komprimačný-dekomprimačný program má výhodu v tom, že komprimuje-dekomprimuje (zbaľuje a rozbaľuje) všetky možné druhy - ZIP, RAR, ARJ, ALZ, IZA a iné - dokonca vie vytvárať samorozbaľovacie komprimované súbory (súbory, ktoré sú skomprimované a spustením sa samé rozbalia a otvoria).
Nandrolon
26.09.20,17:21
Ten voľný SW "zip", čo tam zadávaš pri spustení tie voľby je všetko trial. Klasický súbor .zip dokáže rozbaliť aj W10.
Ten trial ti už po určitom čase nedá možnosť otvoriť...
misoft
27.09.20,09:58
Nandy - netrep voloviny - 7ZIP je FREE.
https://www.7-zip.org/
Citujem:
"7-Zip is free software with open source. The most of the code is under the GNU LGPL license. Some parts of the code are under the BSD 3-clause License. Also there is unRAR license restriction for some parts of the code. Read 7-Zip License information."
Kde tam vidíš TRIAL?
Nandrolon
27.09.20,10:09
Neviem, ale určite ty vieš, že ten jeden zip funguje tak, že na začiatku potvrdíš tú voľbu a po určitom čase to iba odpočítava a nefunguje to. Máme to v práci všetci okrem mňa, tak všetkým rozbaľujem archívy svojim RARom. Netvrdím, že je to henten, ale musel by som sa pozrieť kolegyni do PC....
avalik
27.09.20,10:16
mozno tu bude problem, ze nejaky zip/rar nie je predvoleny v nastaveniach systemu (prehliadaca?) a teda prilohu emailu neotvori, subor ulozeny na disku ano ... mne sa zda, ze W10 ma unzip program
PotPalo
28.09.20,13:49
Otvárakom na konzervy si skúšala?
PotPalo
28.09.20,13:52
ZIP archívy vedel už Windows XP, ale treba to povoliť v možnostiach priečinka. Pokiaľ si to asocioval nejaký program ktorý teraz nefunguje, treba to zmeniť.
babicka1
28.09.20,14:01
dakujem
babicka1
28.09.20,14:02
dakujrem