padavka
28.09.20,09:50
Prosím o radu.
Včera v saune pri vychádzaní z ochladzovacieho bazénu sa mi na treťom schodíku pošmykla noha a padol som na posledný schodík chrbtom aj ramenom. Schodíky nie sú protišmykové a je tam slabá viditeľnosť. Na urgentnom príjme mi zistili odštiepené z rebra a zlomené rameno. Prosím Vás poraďte mi ako mám postupovať, keď nemám úrazovú poistku a či môžem žiadať odškodnenie od majiteľa wellnessu.
Ďakujem za radu.
ivka70
28.09.20,07:53
Nahlasil si uraz hned na mieste? Vyplnali ste k tomu nejake hlasenie?
Prestudoval si si prevadzkovy proiadok?
Zvycajne je tam klauzula:
...Prevádzkovateľ nezodpovedá za škody, poranenia alebo úrazy spôsobené neopatrnosťou alebo nedodržaním tohto návštevného poriadku alebo pokynov zodpovedných zamestnancov .....
padavka
28.09.20,08:09
Hneď po úraze mi saunérka doniesla ľad na rebrá. Nespísali sme záznam o úraze nakoľko som si myslel, že to nie je vážne. Po opustení wellnessu som začal mať bolesti a išiel som na urgent. Môžem dodatočne spísať záznam o úraze? Návštevný poriadok som nečítal.
ivka70
28.09.20,08:24
Tak si precitaj navstevny poriadok .... osobne si nemyslim, ze prevadzka ma nejaku vinu na tvojom uraze, aby si mohol ziadat odskodnenie. Ze su schodiky v bazene smyklave, sa predpoklada.
misoft
28.09.20,09:30
Poriadok si nečítal, padať ale vieš :D. Záznam si nespísal, ale odškodnenie žiadať chceš.
Nemáš dôkaz, že si si úraz privodil vo fitku. Žiadny záznam, žiadne hlásenie - ako to dokážeš?

Dodatočný záznam by sa mohol vykonať iba v prípade, že by ťa odtiaľ brali rovno na úrazovku sanitkou. Vtedy by boli aj svedkovia (zdravotníci), že bolo nutné ošetrenie. Takto môžu tvrdiť z fitka, že si si privodil úraz niekde po ceste a skúšaš ich ogabať o prachy.
buchač
28.09.20,11:12
misoft (Dnes 12:30) Poriadok si nečítal, padať ale vieš..
===========
Nevie.

P.S.:
Pre padavky sú k dispozícii madlá...a neverím, že by neboli namontované.
padavka
28.09.20,13:56
Dúfam že ty čítaš poriadok keď ideš niekde do sauny
padavka
28.09.20,14:05
Ináč dúfam že všetci čo tu píšete čítate poriadok pri vstupe do novej sauny. Ja chodím do sauny 25rokov a toto sa mi ešte nestalo a ani som to nezažil aby sa ti šmyklo v saune ako na klzisku! Ja som chcel vedieť ako by som mohol postupovať pri mojom úraze! OK čakal som radu alebo právnu pomoc ale dik za rady. Dúfam že všetci čo tu píšete budete všade čítať poriadok pri vstupe do do welnesov
buchač
28.09.20,14:23
Pre pochopenie len uvediem to, že :
- ak sa nič nestalo za 25 rokov, to neznamená, že sa nič nemôže stať.
- s postupujúcim vekom opatrnosť by mala byť stále vyššia.
- čítanie poriadku nemá zmysel..ono stačí len rozmýšľať

Právne rady alebo pomoc je potrebné hľadať u právnika osobne a nie vypisovať na net.
Právnik (za honorár) podľa predložených dôkazov posúdi, či má táto kauza aspoň nejaký úspech na súde.
Podať žalobu ohľadom ujmy na zdraví sa dá dať vždy...otázka je ale už len ten výsledok. No bez dôkazov je to o ničom.

Capisci ???
besttracker
28.09.20,17:48
pokial viem vsetky prevadzky maju povinost mat prevadzkovy poriadok(Prevádzkový poriadok je súhrn opatrení na ochranu zdravia zamestnanca a na ochranu verejného zdravia v zariadení, v ktorom existuje riziko. Povinnosť mať vypracovaný prevádzkový poriadok stanovuje zákon č. 355/2007 O ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Pre každú oblasť podnikania sú náležitosti prevádzkového poriadku trochu odlišné) ,ten sa doklada uz pri otvarani prevadzky,v ktorom je casto napisane: : Za poranenie a úrazy, ktoré si návštevník spôsobí sám vlastnou neopatrnosťou alebo
nedodržaním prevádzkového poriadku, XYZ nenesie zodpovednosť. a potom uz je len na sude rozhodnut co je neopatrnost,a ci niekto zanedbal nieco,ale si v SR vsetko je na dlho a pri prvom vedcom probleme sa zmeni SRO a nieco SRO ,a mozes sa sudis,ked tu robil niekto plastiky ani doktor riadny nebol,...,ale vzdy je moznost...drzim palce...........
ivka70
29.09.20,04:10
Nie, vsetci sme opatrni, ked vieme, ze sa niekde mozeme posmyknut.
Nehoda sa pritrafi, ale nie sme v amerike, aby si za svoju nesikovnost dostal zaplatene od niekoho ineho.