Zuzaka
24.11.04,07:58
Dobry den,
mam taky maly problem. Neviem si rady ako by som mala postupovat pri tvorbe www stranky ak jej cena je 70.000,-. Je to nehmotný majetok a mam to zaradit a odpisovat alebo da sa to pochopit ako sluzba a dat jednorazovo do nakladov ?
Dakujem
Zuzana
mudroš
24.11.04,13:11
Predpokladám, že doba použiteľnosti je dlhšia ako 1 rok. Považoval by som to za dlhodobý nehmotný majetok. Ak sa nemýlim, tak tvorba WWW stránky je vlastne jej naprogramovanie. Zahrňuje to samozrejme aj jej grafický návrh ale v podtate je to SW.
Zuzaka
25.11.04,08:37
Ďakujem veľmi pekne, obávala som sa toho, že to tak ľahko nepôjde :-)

Zuzana
jess
26.10.05,14:19
Predpokladám, že doba použiteľnosti je dlhšia ako 1 rok. Považoval by som to za dlhodobý nehmotný majetok. Ak sa nemýlim, tak tvorba WWW stránky je vlastne jej naprogramovanie. Zahrňuje to samozrejme aj jej grafický návrh ale v podtate je to SW. My sme obchodná firma, takže sa stránka mení každý rok podľa daného sortimentu. Znamená to teda, že toto "vytvorenie www stránky" v sume napr. 50.000,- budem odpisovať alebo ho rovno dám tento rok do nákladov ?

Každý rok by som platila za "obnovu" www stránky.

A čo napr. faktúra za "spojazdnenie" počítačovej siete vo firme v sume napr. 60.000,- ? Ako toto zaúčtujem ?
ondrejvla
26.10.05,14:33
My sme obchodná firma, takže sa stránka mení každý rok podľa daného sortimentu. Znamená to teda, že toto "vytvorenie www stránky" v sume napr. 50.000,- budem odpisovať alebo ho rovno dám tento rok do nákladov ?

Zaradíš ako nehmotný majetok a odpisuješ.

Každý rok by som platila za "obnovu" www stránky.

A čo napr. faktúra za "spojazdnenie" počítačovej siete vo firme v sume napr. 60.000,- ? Ako toto zaúčtujem ?
Mám za to, že to bude ako technické zhodnotenie PC siete, odpisovať v 1.odp.skupine.
jess
26.10.05,14:56
Mám za to, že to bude ako technické zhodnotenie PC siete, odpisovať v 1.odp.skupine.
čo máš na mysli, www stránku alebo "spojazdnenie", teda vytvorenie počít.siete so všetkým mater.zabezpečením, čo k tomu treba, pretože PC sieť ešte neexistuje .
ondrejvla
26.10.05,15:21
čo máš na mysli, www stránku alebo "spojazdnenie", teda vytvorenie počít.siete so všetkým mater.zabezpečením, čo k tomu treba, pretože PC sieť ešte neexistuje .
Ale to si nenapísal, že PC sieť ešte nefunguje. Myslela som "spojazdnenie"siete.