Edu
14.09.06,21:26
Ešte neviem, do akej témy to mám dať, ale potrebujem súrne poradiť:
Mojej priateľke neplatí exmanžel už 2 roky výživné na dieťa stanovené súdom a dlhuje jej tak už 60 tisíc Sk.Nevie, kde sa nachádza a nemá na neho žiadny kontakt, ja jej neviem pomôcť, preto Vás prosím o radu.Kto môžte a viete,prosím poraďte.
willma
14.09.06,19:38
najmúdrejšie bude ísť v mieste trvalého bydliska na políciu, podľa možnosti tam najprv zavolať a pýtať si kontakt na policajta resp. policajtku, ktorá má toto na starosti (aspoň v Bratislave sú na to určení), zobrať zo sebou potvrdenie o príjme, rodný list dieťaťa, rozhodnutie-rozsudok o výživnom, podľa možnosti vyčíslenie dlžnej sumy po mesiacoch a momentálne mi už nenapadá nič, ale policajti by ju mali informovať.
Danila
14.09.06,20:09
najmúdrejšie bude ísť v mieste trvalého bydliska na políciu, podľa možnosti tam najprv zavolať a pýtať si kontakt na policajta resp. policajtku, ktorá má toto na starosti (aspoň v Bratislave sú na to určení), zobrať zo sebou potvrdenie o príjme, rodný list dieťaťa, rozhodnutie-rozsudok o výživnom, podľa možnosti vyčíslenie dlžnej sumy po mesiacoch a momentálne mi už nenapadá nič, ale policajti by ju mali informovať.Takto som to poradila mojej známej. Ak máte na neho kontakt, tak mu to najskôr taktne naznačte. Ak mu to nepomôže, po prvom sedení na polícii sa panáčik hneď prebudí z ružového sna a spomenie si, že dieťa -to nie je len chvíľková radosť, ale celoživotná starosť.
willma
14.09.06,20:12
Takto som to poradila mojej známej. Ak máte na neho kontakt, tak mu to najskôr taktne naznačte. Ak mu to nepomôže, po prvom sedení na polícii sa panáčik hneď prebudí z ružového sna a spomenie si, že dieťa -to nie je len chvíľková radosť, ale celoživotná starosť.
Ja boxujem s takýmito panáčikmi dvomi a väčšinou dostanú K.O. len sa netreba vzávať veď ide o deti a ich potreby.
rada
17.09.06,15:48
Ak je tam právoplatné a vykonateľné rozhodnutie je možné postupovať nasledovne :

zadať vymáhanie exekútorovi alebo
ak nie je žiadna nádej získať peniaze od povinného je možné požiadať Úrad práce, sociálnych vecí... s príslušnými dokladmi o náhradné výživné – z.č. 452/2004 Z.z.
okrem toho sa v takýchto prípadoch konanie neplatiča považuje za trestný čin zanedbania povinnej výživy a prichádza do úvahy trestné oznámenie.
dermadena
19.09.06,18:38
Ešte neviem, do akej témy to mám dať, ale potrebujem súrne poradiť:
Mojej priateľke neplatí exmanžel už 2 roky výživné na dieťa stanovené súdom a dlhuje jej tak už 60 tisíc Sk.Nevie, kde sa nachádza a nemá na neho žiadny kontakt, ja jej neviem pomôcť, preto Vás prosím o radu.Kto môžte a viete,prosím poraďte.

mne bývalý manžel tiež roky neplatil ,najprv treba podať trestné oznámenie na políciu potom na úrade práce a soc. vecí podať žiadosť oni budú chcieť potvrdenie o začatí konania u exekútora.Exekútor to musí spraviť bezplatne. je to dlhá tortúra ale mne sa to oplatilo už druhý rok dostávam náhradné výživné,samozrejme ak je rozhodnutie zo súdu o výške výživného