sisa197171
28.09.20,13:31
Prosím Vás o radu alebo vzor ako napísať žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou ..na aký paragraf sa odvolať? môže s ňou zamestnávateľ nesúhlasiť?
Katy a R
28.09.20,11:40
DOHODA = dohodnúť sa, teda obidve strany musia súhlasiť.;) Konkrétne to rieši ZP zze/2001-311/60
sisa197171
28.09.20,11:56
Dakujem pekne..lenže s ním nie je možné sa dohodnúť..myslí že predavačka je jeho majetok . Odovzdám mu to a uvidíme. čiže sa možem oprieť o §63 ...bez udania dôvodu. Ešte raz dakujem
Katy a R
28.09.20,12:03
Tak načo to chceš riešiť dohodou? - veď existuje aj výpoveď - a to už je jednostranný akt. si pozri ten ZP☺ a §63 sem vôbec nepleť (čítala si, o čom je?)
sisa197171
28.09.20,13:22
ano,teraz som ho čítala, prepáč ale fakt sa nevyznám v tejto téme preto sa radím tu a pýtam sa....ide o to že som si našla druhú prácu lepšie platenú a bližšie k bydlisku. Samozrejme ma nechcú pustiž z práce...prosím o radu..ako by bolo najlepšie skončiť pracovný pomer..myslela som že dohodou , lebo výpoved mi nepodpíše a bude trvať na to aby som tam bola 2-mesiace čo ja nechcem. Tak ako to najlepšie urobiť?
kopretinka
28.09.20,13:35
Ujasni si pojmy.
Dohoda-zamestnávatel bude súhlasiť a ukončí prac.pomer ku dňu,kedy ty chceš.
Vypoveď dáš,ak nebude súhlasiť s dohodou.Tam je výpovedná doba a je uplne jedno,že ty ju nechceš.Počas výpovednej doby musíš chodiť do práce.Len výpoveď daj do konca mesiaca,aby od prveho začala plynúť výp.doba.
Katy a R
28.09.20,13:36
ešte raz - výpoveď ti nepodpíše, lebo tú mu len jednoducho dáš, pošleš poštou. (výpoveď = vypovedať niečo). Tá sa dáva- a či chce, alebo nechce, musí ukončiť s tebou PP. ALE! - je tam výpovedná doba. Na Dohodu treba aj súhlas zamestnávateľa. - skúsiť môžeš aj to, niekedy aj motyka vystrelí. A môžeš aj súbežne pracovať vv novom PP - ak sa to dá časovo zladiť, skombinovať nejako s čerpaním dovolenky.