kuskus
28.09.20,17:01
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či mi ÚP preplatí aj cestu IC vlakom, alebo či to platí len na obyčajný rýchlik. V poučení ani na stránke ÚP som túto informáciu nenašiel.
Ďakujem
buchač
28.09.20,15:22
ani na stránke ÚP som túto informáciu nenašiel.
===============
No nehovor...;)

Ja neviem, ale čo je potom toto ?
https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/nahrada-casti-cestovnych-vydavkov-32-ods.-12-pism.-d.html?page_id=21076
avalik
28.09.20,15:22
ale ved su tam "vsetky typy vlakov osobnej dopravy"


Hromadné dopravné prostriedky sú dopravné prostriedky slúžiace na dopravu a prepravu väčšieho počtu osôb, medzi ktoré zaraďujeme miestnu dopravu, miestnu osobnú dopravu, mestskú hromadnú dopravu, medzimestskú autobusovú dopravu, diaľkovú autobusovú dopravu, medzinárodnú autobusovú dopravu, železničnú dopravu (všetky typy vlakov osobnej dopravy/1. trieda, 2. trieda aj s miestenkou), leteckú dopravu i lodnú dopravu. Medzi hromadné dopravné prostriedky nepatrí taxislužba ani osobné motorové vozidlo. Uchádzač o zamestnanie má právo využiť akýkoľvek hromadný dopravný prostriedok, ako aj kombináciu hromadných dopravných prostriedkov.
Za žiadnych okolností nie je možné akceptovať náhradné cestovné výdavky, napr. doklad o kúpe pohonných hmôt. Nie je možné akceptovať ani celodenné cestovné lístky v rámci mestskej hromadnej dopravy, ani hromadné cestovné lístky; možno akceptovať jednorazové cestovné lístky, obojsmerné cestovné lístky (tzv. spiatočné cestovné lístky), cestovné lístky zakúpené cez internet, elektronické mobilné internetové lístky (preukazujú sa vytlačeným dokladom), SMS lístky (preukazujú sa daňovým dokladom) a podobne.
kuskus
28.09.20,15:27
Toto som si prečítal a nikde tam nie je informácia, čo sa týka IC vlakov, či sa preplácanie vzťahuje aj na ne. Preto som tu dal túto otázku. Ten ironický tón si môžeš odpustiť.
veronikasad
28.09.20,17:08
IC nepatri medzi osobný vlak?
buchač
28.09.20,17:37
kuskus (Dnes 18:27) Toto som si prečítal a nikde tam nie je informácia, čo sa týka IC vlakov, či sa preplácanie vzťahuje aj na ne. Preto som tu dal túto otázku. Ten ironický tón si môžeš odpustiť.
=====================
...a PRESNE takúto odpoveď som očakával !!!...a nasledujúce sa ti rozhodne nebude páčiť.

Ak si nepochopil význam textu z daného linku, tak :
- nevieš čítať
- nechápeš
- si blbý
- choď nákladným vlakom
- nečudujem sa, že si na úrade práce


P.S.:
Toto je ironická odpoveď a nie tá predchádzajúca !
Podľa tvojich príspevkov (áno, teraz som si pozrel) je viacmenej jasné, že si len jeden z tých, čo sa snažia odrbať štát na každom kroku.
kuskus
28.09.20,17:53
áno, ďakujem, nebol som si istý tými ICčkami ale z toho textu. mal som dajako zafixované, že na ne sa to nevzťahuje, neviem už prečo.
misoft
28.09.20,20:46
kuskus (Dnes 18:27) Toto som si prečítal a nikde tam nie je informácia, čo sa týka IC vlakov,
------------------------------------------
A čo? IC je snáď raketa? Vlak ako vlak. R aj IC predsa ide po koľajniciach a vezie sa tam HROMADA ľudí - preto sa to volá HROMADNÁ DOPRAVA.