holipak1
30.09.20,05:00
Chodím k nej kvôli traume a nerád by som si hľadal nejakú inú, keďže s touto mám dobré skúsenosti.
hanelie
30.09.20,05:29
Ano môžete , treba si vybaviť formulár E 106
BXLmiami
30.09.20,05:49
Ked bude lekár súhlasiť.
holipak1
30.09.20,05:57
Ďakujem
Mila123
30.09.20,06:28
v zahraničnej ZP je v EU?
ivka70
30.09.20,07:05
vobec nie .... vybavuje sa to na urovni zdravotnej poistovne
ivka70
30.09.20,07:11
Ako poistenec zahranicnej (EU) poistovne, mozes sa prihlasit vo svojej povodnej zdravotnej poistovni ako poistenec zahranicnej poistovne, dostanes taky hnedy preukaz a s tym budes chodit k nasim lekarom.
Oni si kapitacie aj ukony budu uctovat cez slovensku poistovnu a ta to bude sumarne preuctovavat tej zahranicnej.
Samozrejme oznamovacia povinnost po zmene poistovne do 8 dni plati, lekarom oznamis tu zmenu uz s hnedou kartickou.


https://poistovne.sk/pracujete-v-zahranici-a-chcete-nadalej-navstevovat-lekara-na-slovensku-da-sa-to/

Poďme sa pozrieť na konkrétne výhody a použiteľnosť v praxi.

Poistenec, Slovák s bydliskom v SR, sa zamestnal v ČR. Podľa platných predpisov má byť zdravotne poistený v ČR. Na Slovensku sa musí z poistenia odhlásiť. Ak chce naďalej navštevovať svojich lekárov na Slovensku, musí požiadať svoju zdravotnú poisťovňu o vydanie bydliskového nárokového dokladu (PD S1, E106 ) a zaregistrovať si ho v slovenskej zdravotnej poisťovni.

Po registrácii v slovenskej zdravotnej poisťovni poistenec dostane od slovenskej zdravotnej poisťovne preukaz poistenca verejného zdravotného poistenia s označením EÚ a ten ho oprávňuje na čerpanie plnej zdravotnej starostlivosti na území SR podľa tých istých podmienok, ako majú ostatní slovenskí poistenci, teda ako keby bol poistený v SR.
BXLmiami
30.09.20,07:15
Nemám povinnosť to urobiť.Nadmerné zaťaženie papiermi.
ivka70
30.09.20,07:17
ziadne nadmerne zatazenie mu nehrozi, bude robit presne to, co predtym ....
duves
30.09.20,07:39
Najviac sa mi páči, že idu ludia robotovat za polovične platy do AT, DE, alebo CH, vyberu si najlacnejší typ poistky a potom ak su problemy, pricestuju "domov" a my sa im poskladame na liečenie. Česť takej práci.
ivka70
30.09.20,07:40
Preco by sme sa skladali, vsetky vykony su uctovane ich zahranicnej poistovni ....
Mila123
30.09.20,07:54
DUVES, vaše tvrdenie sa nezakladá na pravde, výkony sú účtované ZP v EU ak si poistenec vybavil formulár E106, inak ak ho nemá platí u nás výkony a tie si dáva preplácať svojej poisťovni
lujza.j
30.09.20,08:02
Duves...moj chlap ani raz z De....aj zubky tam...neplatil nič...iba keby chcel keramicku plombu.....biela v cene....ano...ale poistku mal jó drahsiu...
BXLmiami
30.09.20,08:57
Ano Mila 123 to je správne riešenie.Zaplatí a dá si preplatiť,ano.Pokiaľ chce aby som vykazovala extra papiere tak na to máme štátne ambulancie kde majú platené administratívne sily.
duves
30.09.20,11:02
BXLmiami, presne, ale tych je malo. Manželka robí v nemocnici, a.s. Takže nech sa pači, možu ako samo platci. Robí v amb.prakt.lekara a teraz sa všetci nechavaju očkovať na chrípku. Masovka. Pred rokom 4-ia a teraz nevedia s lekarkoz kam skor.
BXLmiami
30.09.20,13:12
Mna len všetci bavia s tým fungujucim zdravotníctvom v zahraničí.Ale všetci sú tu ešte aj so zahraničnými svokrami :-))))
Mila123
30.09.20,13:23
pani doktorka, účtovníctvo robíme 16 súkromným ambulanciám, teda vidím ako sa tu u nás na severe SK robí, lekár vypíše nález, zvyčajne sestrička vystaví doklad podľa cenníka, doklad musí byť e VRP, ORP a pod. to je všetko (podotýkam nechcem Vám nič dokazovať, lekárov si vážim, obe moje dcéry sú lekárky)
duves
30.09.20,18:44
Mne manželka povie špeciality. Presne aj dnes spominala francuza. Ze robia mu preventívku. Samozrejme EKG, tlak. Francuz div nevyvalil okale. Vo francuzsku je preventívna prehliadka: hmotnosť, výška a možno vyplazí jazyk. Tam sa čaka na ošetrenie hodiny. Vážení, to treba písať, čo sa tu deje. Ludia behaju po lekaroch s hovadinami. Nejde mu kakať, ide k lekarovi, ma hnačku, tak k lekarovi. Poštipne ho mravček, tak k lekarovi. Brutal socializmus.
buchač
30.09.20,18:51
duves (Dnes 21:44) Tam sa čaka na ošetrenie hodiny.
==================
....a je rád, že môže čakať.

Prečo asi v USA, v Južnej Amerike exlo toľko ľudí na covida ? Žeby to boli tí, čo si platia poistenie ?