Naty90
04.10.20,21:40
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť . V roku 2019 zomrel štatutár v OZ, ktorý bol aj vedený na stránke min.vnútra a ešte aj stále je vedený. Nový štatutár mal byť zvolený do 15 dní. Nakoľko sa tak neudialo a zmena sa ide prepisovať až teraz, chcela by som sa opýtať, či min. vnútra môže nejako sankcionovať OZ, poprípade môže žiadať o vrátenie 2% z daní, ktoré občianskemu združeniu prišli v roku 2020 za rok 2019. Ďakujem
jelalim
04.10.20,21:13
Tu sa tiska otazka kto za OZ konal, podpisoval a jednal a ked 2% z dani na ucet prislo, kto nalozil s tymito peniazmi a preco tak robil?

Ak nikto nic, a peniaze su na ucte, tak si normalne podla stanov zvolite noveho statutara. Akurat to bude neskor.

A ak tu podmienku mate v stanovach skutocne tak, ze do 15dni od smrti statutara musi byt zvoleny novy, rovno si zmente stanovy, lebo je to nezmysel. 15 dni kludne moze byt niekto mrtvy a nikto o nom nevie. Ako ma byt potom riadne zvolana valna hromada??
Naty90
05.10.20,05:35
Ďakujem za odpoveď.

Oni si noveho štatutára zvolili, len sa neposlala zmena o akt. údajoch na register min. vnútra.

Tu skôr ide o to, či môžem uviest spätný dátum, že nový štatutár bol zvolený v 01/2020, keď teraz je už 10mesiac,aby skôr s tým nemali problém. A ci je potrebné uviesť aj dátum smrti pôvodného štatutára,cim tam vzniknú 2mesiace bez štatutára.

Tych 15 dní som našla na stránke min. vnútra, že dokedy treba aktualizovať údaje.

Ďakujem za odpoveď.
avalik
05.10.20,06:48
zakon o zdruzovani obcanov neobsahuje cast sankcie ;)

o 2% nerozhoduje MV ale financna sprava - a spravna poznamka v odpovedi od jelalim, konanie mezdi umrtim a zvolenim noveho statutara
jelalim
06.10.20,19:20
úplne najsprávnejšie by bolo všade uvádzať skutočné dátumy. Takže ak bol v 01/2020 zvolený nový, oznámiť aj keď neskoror s týmto dátumom.