Stanka
24.11.04,08:26
Ahojte
Mam otazku:Ak je nezaplateny urok z pozicky ktory je uctovany mesacne do nakladov odpočitatelnou polozkou?
ORLEN
24.11.04,08:23
Keď som nezaplatila fa od dodávateľa na konci roka mi zvyšuje daň základ. Banka je tiez ako moj dodavatel, tak by som ten nezaplateny urok dala ako zvyš. daň zaklad.
emily
24.11.04,08:33
Ahojte
Mam otazku:Ak je nezaplateny urok z pozicky ktory je uctovany mesacne do nakladov odpočitatelnou polozkou?
Stanka, čo si sa chcela tou otázkou spýtať? Nerozumiem jej. Na začiatku je podmienka "AK" na konci "?", ale v tej vete mi niečo chýba.
emily
24.11.04,08:34
Keď som nezaplatila fa od dodávateľa na konci roka mi zvyšuje daň základ. Banka je tiez ako moj dodavatel, tak by som ten nezaplateny urok dala ako zvyš. daň zaklad.
Prečo Ti nezaplatená fa od dodávateľa zvyšuje daň. základ?
Marta L
24.11.04,08:50
Ani ja neviem prečo neuhradená faktúra je pripočitateľnou položkou. Veď podmienka uhradenia niektorých druhov nákladov bolo a od 1.1.04 zrušená, okrem úrokov z omeškania a sprostredkovania, ktoré je platené fyzickej osobe. Alebo sa mýlim?
Stanka
24.11.04,09:00
V ktorom paragrafe DzP sa pise o zruseni poloziek upravujucich zaklad dane?
ORLEN
24.11.04,09:25
Emily, urobila som to tak v dan. priznaní za rok 2003. Ak sme nemali uhr. fa z tohto obdobia. Alebo to bola chyba?
Marta L. Dakujem dostudujem.
emily
24.11.04,10:55
Emily, urobila som to tak v dan. priznaní za rok 2003. Ak sme nemali uhr. fa z tohto obdobia. Alebo to bola chyba?
Marta L. Dakujem dostudujem.
Orlen a za čo bola tá faktúra? Len určité činnosti boli podmienené zaplatením.
ricij
24.11.04,11:44
V minulom roku boli úroky ako daňový náklad podmienené zaplatením s výnimkou úrokov z úverov od bánk. Teraz sú už všetky úroky z úveru daňovo uznané bez ohľadu na to, či sú zaplatené alebo nie. Teda áno, úroky zaúčtuj do nákladov.
Vera
24.11.04,12:13
V roku 2003 sme poskytli pôžičku inej spoločnosti a úroky si účtujeme mesačne, ale uhradené nám budú spolu s pôžičkou v deň splatnosti v roku 2004.
V roku 2003 sme si úroky odpočítali od ZD a keď nám budú uhradené (pravdepod. v roku 2004), tak ich pripočítame??
Marta L
24.11.04,12:28
To Vera - áno.
Ozaj a ako je to teraz z úrokov z poskytnutej pôžičky čo sa týka DPH? Považujete to za príležitostnú finančnú službu a nepodlieha to DPH?
ORLEN
24.11.04,12:31
Orlen a za čo bola tá faktúra? Len určité činnosti boli podmienené zaplatením.
Boli to napr. služby v oblasti vyp.techniky,pravedelny servis/hardware,software/, poradenstvo a školenia. Ak som tak nemala urobiť co s tym teraz?
Vera
24.11.04,12:32
Ak to chápem správne - tak u nás je to tak, že počítame koeficient, lebo to neposkytujeme príležitostne

Je to v § 50 ods c- pomerné odp. dane.