Laco.SK
06.10.20,20:04
Dobry vecer prajem.

V roku 2019 som si zakupil u nemenovanej CK dovolenku do Grecka, ktoru som celu vyplatil s nastupom v 06/2020. V Zmluve o zajazde som mal priplatene aj Cestovne poistenie od nemenovanej poistovne.

Ako to chodi, v marci 2020 k nam zavitala pandemia a CK vyhlasila insolventnost a ze sa mame obratit na poistovnu s ktorou ma uzavrete poistenie proti insolventnosti CK.

Prebehol sud, ktory uznal insolventnost CK.

Samozrejme, zajazd sa kvoli tomu nekonal, t.j. nedoslo k plneniu Zmluvy o zajazde.

Dnes 10/2020 mi doslo oznamenie od poistovne, kde mi oznamuju vybavenie skodovej udalosti, ale ponizuju mi plnenie o dojednane poistenie v Zmluve o zajazde.

Moja otazka je:
Moze, resp. ma pravo poistovna kratit skodovu udalost a odpocitavat zo Zmluvy o zajazde poistne aj napriek tomu, ze nie ja a nie vlastnou vinou som nemohol na zajazd nastupit. Taktiez som tym padom nevyuzil ziadne cestovne poistenie touto poistovnou ...

Podotykam, ze nie je to mala suma a ak si zoberiete, ze je to autobusovy zajazd, cena za poistenie 25 eur, tak si nechala poistovna z celeho autobusu nemaly peniaz ...

Nielen ze sme nikam necestovali, ale mame este strpiet moresy poistovne ?

Ma na toto poistovna narok ?

Dakujem za odpovede a pripadne navrhy, ako by ste to riesili.
ivka70
06.10.20,20:51
Poistovna poistila tvoj zajazd, nie poistku k nemu. Pozri si poistne podmienky, poistka tam urcite nebude.
A okrem toho, uzavriet poistku pri kupe zajazdu nemusis, mozes mat napr. celorocne cestovne poistenie alebo sa nepoistit.
Laco.SK
07.10.20,04:29
Ja som pri kupe zajazdu uzavrel priamo na zmluve Cestovne poistenie ... Stale to takto robime. Viem ze sa mozem poistit aj osobitne.

Zda sa mi to nefer, kedze CK zajazd z dovodu insolventnosti neuskutocnila a teda k plneniu Zmluvy o zajazde nedoslo, preco by som mal byt skodny ... Ine by bolo, ak by som ja odmietol nastupit na zajazd.
ivka70
07.10.20,09:16
To je uplne jedno, ze si to uzavrel spolu, nepatri to k cene zajazdu, ktora je poistena pri poisteni proti insolventnosti. Preco by ti to mal niekto preplatit, aj ked si to uzavrel spolu so zajazdom.
Ty si si mal poistku zrusit, ked si vedel, ze nikam necestujes, v poistnych podmienkach je, kolko dopredu ju zrusit mozes s plnou nahradou.
Neurobil si to, tak poistku zaplatis.
To nie je o spravodlivosti, to je o 2 zmluvach, ktore mas a o jednej, kde si nekonal.
Laco.SK
07.10.20,10:09
Dakujem obom za odpovede.

Praveze ja dve zmluvy nemam, mam iba jednu, Zmluvu o zajazde sucastou ktorej je dojednane cestovne poistenie.

Je to Skupinova zmluva - Komplexne cestovne poistenie, kde poistnik bola CK. Ja som teda svojvolne nemohol zrusit tuto zmluvu, kedze som nebol v zmluvnom vztahu s poistovnou, vystupujem iba ako klient CK (poisteny).