radyc
06.10.20,19:51
Dobrý deň,
som 30 rokov SZČO elektrikár + posledných asi 10 rokov som mal súbeh, zamestnaný v školstve, prac. pomer už ukončený, do životopisu pri hľadaní nového zamestnania sa mi nehodí to ukončené zamestnanie uvádzať, chcem sa opýtať, či to tam môžem neuviesť, čo to obnáša, ďakujem.
Tweety
06.10.20,17:54
Nemusíš ho v cv uviesť.
veronikasad
06.10.20,17:56
Pokial nemáš "medzeru" v praxi - školstvo neuvádzaj ...
jelalim
06.10.20,18:24
CV je tvoja vizitka ako sa chceš prezentovať. Klamať v životopise by sa nemalo, ale ak nechceš, nemusíš uviesť. Reálny postih za to nehrozí.

AJ keď druhá vec je, že ak CV chceš použiť na nájdenie práce, tak 10 ročná skúsenosť v školstve môže byť veľmi silne pozitívna a je škoda ju neuviesť.

Pre bežného personalistu je veľké riziko, ak uvidí 30 ročnú prácu na živnosť. Tu je predpoklad, že takýto človek nemá žiadne návyky k pracovnej disciplíne, prístupu k dochádzke, rešpektu k autorite.

Nešpekuluj nad hlúposťami, neklam v životopise a radšej si dať skontrolovať životopis tomu, čo dokáže skontrolovať gramatiku, aby to nedopladlo ako v pôvodnej otázke.
radyc
06.10.20,18:28
Ďakujem za rýchle odpovede. Cez sociálku a pod. či nejako inak to ľahko nezistia?
veronikasad
06.10.20,19:26
Nemajú to ako zistiť, firmy nemajú prístup do databázy SP. Z akého dôvodu to nechceš uviesť ? Mal si tam nejaký pruser, ktorý by si mohol nový zamestnávatel overiť ? Možno by si pri osobnom pohovore mohol naškrtnúť prečo toto obdobie praxe neuvádzaš v životopise - bez osočovania ...
radyc
06.10.20,19:29
Klamstvo mi nejako vlastné nie je, ale zamestnanie bolo pre mňa lekciou života, denno-denná znôška klamstiev -niektorí ľudia z toho doslovne žili, atď atď... Čo som pred tým v živote nevidel, nezažil. Práve z toho dôvodu sa obávam, ak budú kontaktovať minulého zamestnávateľa, viem s kým budú hovoriť...

Ale presvedčil si ma tým tretím odstavcom. Myslím že to risknem a to tam napíšem...
radyc
06.10.20,19:54
Písal som do príspevku nižšie. Svedomie aj "plátok" mám čistý, ale robili sa tam pred rozpustením (z dôvodu organizačných zmien) krivárne, a hádzalo sa to na celý kolektív, pritom špina išla primárne zvrchu... Asi bola chyba, že som si nevypýtal posudok -bolo mi to hlúpe, pani na personálnom bola zlatá - "vy ste musel byť dobrý pracovník, keď som za celých 9 rokov ani nevedela, že u nás pracujete" - ak som aj niečo tušil, kto čo robil, ukázať prstom som nemohol -a vlastne ani nechcel -počítam že vpred by nešiel len prst -do samotnej mojej práce som chodil rád, aj keď za min. mzdu, ale tiež som rád že som odtiaľ preč -už sa pol roka "čistím"...