veronikamatus
07.10.20,10:52
Zdravim, vytopila som susedov nie mojou vinou. Rekonstruujem a dala som demontovat radiator, demontovala mi ho havarijna sluzba, ktora ho nezablendovala. Zacala vykurovacia sezona a z trubiek sa zacala liat voda. Vytopila som cca 4 byty, z toho 3 su poistene. Malo by to byt hradene z poistky havarijnej sluzby. Co s bytom, ktory nieje poisteny? Kto ma nahradit skodu? Mam ju uhradit ja a vymahat ju potom od havarijnej sluzby alebo...?
Dakujem
ivka70
07.10.20,08:55
Je jedno, ci je byt poisteny alebo nie, zodpovednost nesies ty a ty ju prenesies na sluzbu, ktora to sposobila.
Cize celu skodu na vsetkych bytoch hradis bud ty (osobne ci zo svojej poistky) alebo ak preukazes, ze to sposobila havarijna sluzba, tak ta (osobne ci z jej poistky).
veronikamatus
07.10.20,09:03
Rozumiem ale... susedka, ktora nieje poistena, a ani ja niesom si chce odo mna narokovat nahradu skod. Ako mozem teda postupovat? Len ju odkazat na havarijnu sluzbu? Tvrdi, ze zodpovednost nesiem ja a musim jej skody uhradit...
avalik
07.10.20,09:10
suseda nema s havarijnou sluzbou nic, skodu si sposobila ty, takze nespekuluj a nahrad skodu
veronikamatus
07.10.20,09:22
Ja nespekulujem, pytam sa, ako mam postupovat...
Tweety
07.10.20,09:26
veď si dostala jasnú odpoveď
veronikamatus
07.10.20,09:29
Dostala som odpoved, ze ak preukazem, ze to sposobila havarijna sluzba, uhradia skody oni...
Chobot
07.10.20,09:31
Ale oni uhradia škodu tebe, nie susedke. Susedke si povinná uhradiť škodu ty. A ty si následne môžeš od havarijnej služby vymáhať uhradenú sumu. Ak ti havarijná služba nič nezaplatí, neznamená to, že nie si povinná nahradiť škodu susedke.
veronikamatus
07.10.20,09:36
Konecne relevantna odpoved, ďakujem ????
Tweety
07.10.20,09:39
Ty si zodpovedná, ty uhradíš a ak dokážeš, že si škodu nespôsobila, budeš si ju vymáhať od havarijnej šlužby,
veronikasad
07.10.20,15:44
Prečo by si susedia zo svojej poistky mali platiť škodu, ktoru si im spôsobila ty? Pridu o bonifikaciu za bezskodovy priebeh, ak doteraz z nej necerpali ...
buchač
07.10.20,16:20
Poskladáme sa...??? ;)
sito
07.10.20,16:53
:D To mi pripomína ten frk. Vyprávajú sa dve tinejdžerky. Vieš ty čo ... Čo? Včera som za radiátorom našla kotón. Aaa, čo je to ten kotón?

Veronika alebo Matúš, on to už niekto zaplatí. Ja že čo bolo za tým radiátorom keď ste ho museli demontovať? Čo všetko sa tu človek dozvie? :D

Nie demontovaný radiátor bolo treba zablendovať, rozvod tepla v dome v tvojom byte, spodný. A pýtala - pýtal si sa správcu domu, spoluvlastníkov domu, spoluvlastníkov spoločného vykurovacieho systému, či môžeš demontovať radiátor?

A tá havarijná služba? Tá havárie odstraňuje, a či spôsobuje? :D
veronikasad
07.10.20,16:54
Komu sa chces skladať? Pred tromi rokmi somm tiez vytopila susedu, male zatecenie v kute jednej izby. Z mojej poistky jej uhradili asi 120€ a cez bonifikaciu si to poisťovňa vybera odomna...
buchač
07.10.20,17:10
veronikasad (Dnes 19:54) Komu sa chces skladať? Z mojej poistky jej uhradili asi 120€ a cez bonifikaciu si to poisťovňa vybera odomna...
=================
Komu ? Predsa tápajúcej...

No vidíš...a sme doma. Ty si mala/máš poistku, takže no problém. No tápajúca kúpi byt a nepoistí ho ?
Idem ďalej trochu v tých škodách ?
Si predstavme, že by pri prerábke začal unikať plyn...ráno si nejaký sused zapne svetlo a už nepozerá do zrkadla, ale čumí z kúpeľne na ulicu.

Ja som kúpil chalupu...do 24 hodín bola poistená !
Sa čudujem ľuďom, čo investujú desiatky tisíc éčky do nehnuteľností...no nedajú kilo za poistku.
jelalim
07.10.20,18:51
Osobne sa mi nechce verit, ze by havarijna sluzba urobila takuto trivialnu chybu. A to dokonca v desiatom mesiaci. NIe, aj ten najvacsi fuser si na toto musi dat pozor. Zapchat poriadne rurku je zalezitost na 2 minuty. Toto musi kazdeho napadnut, ze nieco nie je v poriadku. Ak su vytopene 4 byty, tak z toho minimalne 3 na totalku.


Aky typ stavby to je? Je tam bezpecne dalej byvat? A ste si fakt ista, ze tie 3 poistene byty su poistene tak, ze kryju aj takuto situaciu??
veronikasad
07.10.20,18:55
Sused nad nami, keď sa sťahoval preč, vymontoval vodovodnú batériu v kuchyni. Ako zabezpečil neviem, ale v potrubí zostala voda a poobede keď sa ludia vracali z práce a začali púšťať vodu bolo tiež u nás veselo ...
ivka70
07.10.20,19:01
Este poznamocka: aj keby si to tie poistene byty dali zaplatit z vlastnej poistky, ich poistovna to bude nasledne vymahat od teba ako vinnika. Ma na to pravo.