jalenka
15.09.06,19:19
Milí poraďáci poraďte prosím

V decembri 2005 som vypočítala zdravotné poistenie z vyššieho vymeriavacieho základu za zamestnanca a organizáciu ako som mala, takže poisťovňa má peniaze vrátiť. MRP mzdy mám až tento rok, takže ho tam preplatok tam musím vpísať ja.
Dala som za zamestnaca do položky 1495 ako príplatok po zdanení a za zamestnanca?

Ďakujem.

:o :o :o :) :) :)
eva sabova
15.09.06,17:37
Jalenka, mozes prosim Ta upresnit zadanie otazky. Zaujima ma, na zaklade coho poistovna vrati preplatok. Podala si opravny mesacny vykaz, alebo poistovna vrati preplatok na zaklade rocneho zuctovania? Uvazujem tym smerom, ci je potrebne zadavat preplatok roku 2005 do miezd roku 2006.
jalenka
15.09.06,17:50
Evka,
ja som robila výplaty ručne v Excely, a boli na konci roka odmeny. Zdravotné poistenie som výpočítala zo sumy vyššej ako tabuľkový vymeriavací základ takže zle. Zistila som to až keď sa robilo ročné zúčtovanie a opravné za ten som už nerobila, nechala som to až na ročné zúčtovanie s tým, že mi to teraz poisťovňa vráti. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :o


Oprava za zamestnanca položka 1495?
Za zamestnávateľa ?

Pozn.: Ročné zdravotné som musela podať. lebo suma v jednom mesiaci bola vyššia ako 43095 Sk no a ja som z tejto sumy vyrátala zdr.poistenie.
eva sabova
15.09.06,22:19
Jalenka zdravotna poistovna Ti vrati preplatok na zaklade oznamenia o preplatkoch, ktore bolo treba odoslat do ZP do 31.7. Preplatok posle ZP na cislo uctu uvedene v oznameni. Zamestnancovi preplatok vratis cez vyplatu. Teba ale najviac zaujima cislo polozky- stopercentne Ti nemozem potvrdit ci je to 1495, je to spravne priplatok po zdaneni, tak ako uvadzas. Mozno sa este niekto ozve kto Ti cislo polozky potvrdi. Preplatok zamestnavatela do programu mzdy nezadavas.
jalenka
16.09.06,06:43
Evička ďááááákujem.;) ;)