hrustickahuz
09.10.20,10:01
Predala som auto, mám podpísanú kúpno-predajnú zmluvu, splnomocnila som kupujúceho k odhláseniu vozidla, odovzdala auto, aj techničák. No prišla mi pokuta za objektívnu zodpovednosť a zistili, že kupujúci auto neodhlásil na seba a ani neprihlásil, držiteľkou a vlastníčkou som stále ja. On mi poslal iba fotokópiu TP, kde bolo auto už naňho, no bolo zistené, že asi na dopravnom inšpektoráte ani nebol. Ja som myslela, že je všetko v poriadku, no on mi vôbec nezdvíha, údajne auto predal už niekomu inému a ja neviem odhlásiť auto, keďže nemám ani auto, ani doklady. A navyše musím platiť pokuty, za ktoré nie som zodpovedná?
ivka70
09.10.20,08:05
Keby len to, budes platit pokuty aj za zakonnu poistku, neurobenu STK a EK.

Roky sa o tom hovori, ze takymto sposobom nemozes dat auto aj s dokladmi z ruky, stale sa najdu naivni ludia, ktori to urobia.

https://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1965256_predala-stare-auto-uz-dva-roky-vsak-musi-platit-pokuty-za-noveho-majitela

Skus oslovit HAKA, aby to auto dali do hladania a potom osobne vybavovat.
https://www.hakasystem.eu/kradeze-automobilov/prispevok/944
duves
09.10.20,08:10
Plus je tam riziko a obrovske, že s tym autom bola vykonana trestná činnosť
mari2x
10.10.20,14:52
Najlepšie pre ňu by urobili , keby po vykonaní trestnej činnosti auto zapálili :D
buchač
10.10.20,16:46
On mi poslal iba fotokópiu TP, kde bolo auto už naňho, no bolo zistené, že asi na dopravnom inšpektoráte ani nebol.
==========================
Toto mi nejak nejde do hlavy.

Veď takýto papier je corpus delikty na podanie trestného činu.
Ak by som s ním zašiel na DI, tak falšovateľ by mal solídny problém.
Nandrolon
10.10.20,18:27
Nedá sa to ohlásiť ako krádež vozidla? Lebo kúpna zmluva je jedna vec, ale nesplnenie povinností je vec druhá, takže vlastne jazdí na kradnutom vozidle, či?
buchač
10.10.20,18:33
Nandrolon (Dnes 20:27) ... takže vlastne jazdí na kradnutom vozidle, či?
===============
Uhm...jak oči. Kua...šak uvažuj.
Idem k oficiálnemu predajcovi áut. Kúpim si auto, zaplatím v hotovosti, no nezaregistrujem a používam ho.
Jazdím na ukradnutom aute alebo nie ?
Nandrolon
10.10.20,18:49
Vymazalo mi sloh....
Ja neviem, preto som prvú vetu končil otáznikom.
Ak sa na to dívam, tak ho používa nezákonne.
Ak zaplatí za neho pokutu, tak "kupujúci" prijal nepeňažné plnenie. Ja by som bol rád, ak by si ho dotyčný vyhľadal a rovno by v tom staršom aute aj samovznietením uhorel. Normálny a zamestnaný človek nemá čas riešiť podvodníkov právnou cestou, niekoľko mesiacov. Za tie peniaze by to vyriešil prvý poliak z fitka.
Na hrubú dieru hrubá záplata.
comodo
23.10.20,19:06
Mne sa toto slato pred 20 rokmi. Predal som felliciu u predajcu Škoda , ked som kupoval novú škodovku. Oni magori to stare auto neodhlásili a namiesto predaja prenajali , a policia na nom chytila magora č.2 , ktorý navyše mal zobratý vidičák. Bol som vtedy na výsluchu na polícií na podanie vysvetlenia , ale potom už som mal s tým prípadom pokoj.