dasl
09.10.20,11:31
spravca domu mi účtuje nedoplatok za mesiac januar vo výske plnej mesačnej zálohy na najomnom ktora sa plati do spoločneho fondu vlastnikov bytov , standard zmluva o výkone správy atd...
v decembri roku 2019 som zabudol uhradit najomne a platbu som zraelizoval až 2,januara 2020 . podla predpisu musi byt uhradene mesiac vopred do 25-teho. ako vravim zabudol som . v ten den som pomocou internet bankingu aj nastavil trvali prikaz na mesacnu uhradu najomneho ale platba mi vzdy odisla az 2 dna v mesiaci to som si neuvedomoval ze je problem .
ale ako mi moze spravca uctovat teraz v oktobri nedoplatok za januar ked ja mam realne 6,10,2020 zaplatených 10 splatok takze v tomto momente ziaden nedoplatok nemam tak ako vsetci ostatný . akurat mi platba meškala . ale spravca mi učtuje nedoplatok . oddovodnili mi to tak ze oni automaticky priradili januarovu platbu ako platbu na februar a januarovu mi učtuju ako nedoplatok. moze takto postupovat ? ved ak mam nedoplatok a pridu peniaye na ucet tak automaticky je uhradena výska nedoplatku a potom sa caka ci pride dalsia zalohova platba a ak nepride tak sa zasa nedpolatok učtuj ev nasledujucom mesiaci atd atd ... takze podla mna mi nedoplatok vznikne až 25,10,2020. (toto vsetko vzniklo z mojej neiformovanosti lebo som to ani len netusil ye take nieco treba dodrziavat)
komunikoval som z veducou useku na bytovom druzstve
poslali mi odpis zaplatených preddavkov . kde ich bolo 9 splatok
pytalk som sa kde maju desiatu ? povedala že tu este nezauctovali .
ale toto nemoze byt moj problem , ked som pani ziadal aby mi spravila prepocet k dnu 6,10,2020 aka je realna vyska nedoplatku tak sa tomuto stale vyhýba o toto som ju ziadal 3x . teraz uz prestal akomunikovat asi uplne .
(samozrejme uz som si nastavil platbu abz to bolo ok )
mozu mi teda uctovat tento nedopatok za januar ?
preco v oktobri -> januar nema to byt september ?
mozu takto postupovat nie je na to predpis sablona ako sa zaučtovavaju nedoplatky a ich splatky ?
aj oni automaticky tu platbu priradili co je asi chyba ktoru si nechcu priznat - automaticky neznamena ze to bol spravny postup.
dakujem
+
ako sa uplatnuje zaplatenie nedoplatku ?
ak mi v jednom mesiaci vznikol nedoplatok
a v dalsom mesiaci zaplatim iba tuto ciastku je to posudzovane ako splatka nedoplatku ? alebo splatka na nastavajuci mesiac ?
marjankaj
09.10.20,15:46
Tak tomuto blábolu istotne každý porozumie.
Žabinka
15.10.20,17:48
janko, prelešti vešteckú guľu..:---