Izolda1
09.10.20,18:10
Ak mi príde sms s výzvou, že sa mám dostaviť na testovanie na Covid, musím tam ísť? A čo ak nepôjdem? Sú nejaké následky? Ja nemám žiadne príznaky a bojím sa, že sa práve tam nakazím, lebo tam môže byť veľa chorých.
buchač
09.10.20,16:18
Najhoršia vec je predposranosť...

Nie, nemusíš.
Samo, že môžeš odmietnuť.
Lenže nešpecifikuješ okolnosti.
...a na záver čerešnička ? V konečnom dôsledku môžeš vyfasovať pokutičku jak lusk...ani Tristan ti nepomôže.
Jarka 1
09.10.20,16:23
no schválne buchy, špecifikuj, kde je napísané o tej pokute, ak si niekto nedá špárať v nose ... ak nedodrží karanténu, tak tam je to úplne jasné
buchač
09.10.20,16:34
Čo nie je jasné ? Predchádzajúce má dve roviny.
Prvá je o odmietnutí. Druhá o ďalších aspektoch, ktoré si doplnila ty.
veronikasad
09.10.20,16:50
Prišla si do kontaktu s pozitívne testovanou osobou ? Od koho očakávaš sms pozvánku na testovanie ?
kopretinka
09.10.20,17:00
Smska ti nepríde len tak.Najprv ti budú telefonovať,tak sa opýtaj,že čo sa stane.
Budeš mať odpoveď rovno zo zdroja.
Tweety
09.10.20,17:24
Ak je testovanie nariadené, jeho odmietnutie bude sankcionované.(porušenie nariadení...)
Izolda1
10.10.20,07:29
sms mi prišla, nikto mi predtým nevolal, zamestnávateľ nás nahlásil všetkých z práce
Izolda1
10.10.20,07:31
už som si to zisťovala, akonáhle mi príde výzva sms na testovanie, už som v karanténe a karanténu nemôžem opustiť, kým nemám negatívny test na covid, takže to v podstate odmietnuť nemôžem, lebo môžem byť večne v karanténe, a pokuta je za porušenie karantény
marleau
10.10.20,12:35
prdlajs
buchač
10.10.20,13:22
prdlajs....
Stolár z ORAVY chce byť zasa múdry a pritom na to absolútne nemá.
Nandrolon
10.10.20,13:36
Zas jedeš bomby? Dnes mám zapnutý notebook, tak pozor na slohy :-))))))))))))))))))))))
Nandrolon
10.10.20,13:37
Ešte ma napadlo to nejako namietnúť. Lebo nie je možné, že ak mne zistia Covid, tak poudávam najväčších hajzľov /aj keď to nebude pravda/ a takto im spôsobím aspoň traumu z testovania, hlavne chlapom :-)
mari2x
10.10.20,13:48
" tak poudávam ... hlavne chlapov "
keď sa s chlapmi stýkaš , tak logicky chlapov
Nandrolon
10.10.20,14:00
Nie, ale väčšinou chlapi idú páchať samovraždy, keď by im mal niekto do nosa pchať /ako som sa v jednej diskusii dočítal/ "veslá" :-))))))))))))))
kopretinka
10.10.20,14:06
Prišiel ti covidpass?
Som zvedavá,kto to bude platiť.
marleau
10.10.20,16:57
ja nie som stolár a už vôbec nie z Oravy
buchač
10.10.20,17:28
Máš jedno, či stolár alebo montážnik...múdrosti si veľa aj tak nepochytil...
Nandrolon
10.10.20,17:30
Čo si na mobile ako ja včera? Lebo v témach a aj na šuťáku si akýsi stručný a o to podrazáckejší.
marleau
10.10.20,17:35
všetku si zožral ty aj tak ti nepomohlo
flector
11.10.20,06:29
Fíííha. Som netušil, že čítanie SMS a dvíhanie telefonátov je činnosť povinná zo zákona. To ja potom asi dostanem minimálne 25 rokov v temnici za všetky tie neprečítané správy a neprijaté telefonáty za posledných viac ako 10 rokov. Keďže zhruba takú dobu mám v telefóne zapnuté filtre prichádzajúcich správ a hovorov, nastavené tak, že všetky správy a telefonáty z akýchkoľvek čísel, ktoré nemám uložené v pamäti môjho telefónu sú automaticky zahodené a tie správy ani volajúce čísla sa mi nezobrazia ako neprijaté. Volajúcemu sa však zdá, že telefón mi zvoní.
Nandrolon
11.10.20,08:07
A ešte ako príde niekomu covidpass na nokiu 3310 :-))))))
duves
19.10.20,04:46
Poudávaj a nezabudni, že na krivé obvinenie môže polícia konať. Píšeš srandovne ako ten Harabín, čo denne posiela niekolko desiatok udaní. To bude už na diagnózu. A to sa očkovať žiaľ nedá.
Llívia
19.10.20,10:43
SMS prišla na súkromné číslo alebo firemné?
Clinton
05.02.21,19:12
Ako môže byť dobrovoľné testovanie nariadené a ako ťa zaň môžu sankcionovať, prosím ťa? Každý je majiteľom svojho tela, nikomu okrem teba nepatrí! Podľa norimberského dohovoru a charty ľudských práv ťa nik nemôže nútiť do zásahov v tvojom organizme, nič ti tam bez tvojho súhlasu nesmie vkladať, ani stadiaľ vyberať, pod akoukoľvek zámienkou ...! Čo sa týka nariadení, nie sú nariadenia ako nariadenia, hygienické vyhlášky nie sú nad zákon a v tom sa nič nezmenilo, ani po troch mesiacoch!
marjankaj
05.02.21,19:59
Napríklad zamestnávateľ ťa nepustí do práce. To ti môže aj vyhovovať, ak ti nebude chýbať plat. Nemáš povinnosť byť zamestnaný.
ivka70
05.02.21,20:27
Ak ta nahlásil zamestnávateľ, bez negatívneho testu nesmieš do práce a bez pozitívneho zasa nedostaneš PNku, tak ako to chces riešiť s prácou?
Na testoch dodržiavať odstup, s Ruskom je šanca nakaziť sa minimálna
buchač
05.02.21,20:35
ivka70 (Dnes 22:27)
..... s Ruskom je šanca nakaziť sa minimálna
========================
Hm...a s Nemeckom ???...alebo s Českom, s Anglickom...atď ?
ivka70
05.02.21,20:38
Pekný preklep, že :). S rúškom , samozrejme
Clinton
08.02.21,18:48
povinnosť nie, ale právo áno, zvlášť pri protiprávnych sankciách
marjankaj
08.02.21,20:33
Však právo máš. Ale ak nebudeš chodiť do práce, tak budeš zamestnancom bez mzdy.
A tušíš vôbec čo je to právo?
buchač
09.02.21,06:56
Clinton (05.02.21 21:12) Ako môže byť dobrovoľné testovanie nariadené a ako ťa zaň môžu sankcionovať, prosím ťa? Každý je majiteľom svojho tela, nikomu okrem teba nepatrí! Podľa norimberského dohovoru a charty ľudských práv ťa nik nemôže nútiť do zásahov v tvojom organizme, nič ti tam bez tvojho súhlasu nesmie vkladať, ani stadiaľ vyberať, pod akoukoľvek zámienkou ...! Čo sa týka nariadení, nie sú nariadenia ako nariadenia, hygienické vyhlášky nie sú nad zákon a v tom sa nič nezmenilo, ani po troch mesiacoch!
=====================
Jasné, každý má právo odmietnuť...kľudne môže odmietnuť aj operáciu, keď sa dozvie o tom alebo onom...alebo ako jehovisti z náboženského presvedčenia.
Hovoríš do zásahu tela ? Lenže šturenie tyčinky do nosa nie je zásahom...

Nariadenia sú niečo iné...a v súvislosti s testovaním ani právnici nie sú rovnakého názoru a nie my, laici. ;)
Clinton
09.02.21,14:07
Šturenie tyčinky do nosa nie je zásahom? A čo potom je vopchatie cudzieho predmetu do tvojho čuchového orgánu? a odobratie biologockého materiálu, prípadne aj zanechanie niečoho iného,o čom nemáš tušenia,... každopádne porušenie imunitnej prepážky!? Čo potom rozumieš pod zásahom do tela, vrazenie bodáku do brucha?
Toto sú témy, ktoré sa rozoberajú na iných fórach, nechajme to tak, nemá to cenu a odpovedi na pôvodnú otázku to aj tak nepomôže :(
marjankaj
09.02.21,14:20
Vieš čo je to ústava SR?
Vieš čo sú zákony?
Vieš čo je núdzový stav? Aj dokedy môže trvať?
Vieš čo je NAKA?
Máš volebné právo?
buchač
09.02.21,14:59
Clinton (Dnes 16:07) Šturenie tyčinky do nosa nie je zásahom? A čo potom je vopchatie cudzieho predmetu do tvojho čuchového orgánu? a odobratie biologockého materiálu, prípadne aj zanechanie niečoho iného,o čom nemáš tušenia,... každopádne porušenie imunitnej prepážky!? Čo potom rozumieš pod zásahom do tela, vrazenie bodáku do brucha?
Toto sú témy, ktoré sa rozoberajú na iných fórach, nechajme to tak, nemá to cenu a odpovedi na pôvodnú otázku to aj tak nepomôže
====================
Chlape jeden...ty si teda pomiešal hrušky s jablkami.

Iné fóra ? Myslíš " Modrého koňa " ? Jéééésus marihuanna, nestraš.

Zásah do tela je síce aj ten bodák alebo prípadne aj guľka...neprajem ti zažiť.
Ale súhlasím...nemá cenu to rozoberať.
Clinton
09.02.21,20:53
Konečne sme sa dohodli, môžeš si zapáliť... a toho modrého koňa možno uvidíš tancovať na hruškách s jablkami :D