Bagyko
12.10.20,18:38
Dobrý deň, mal by som záujem o obchodovanie s tovarom dovážaným väčšinou z Číny a Eu. Chcel by som ho predávať prostredníctvom rôznych medzinárodných webstránok (ebay, aliexpress) a vlastného eshopu na Slovensku, v EU, ale aj mimo EU.
Rád by som vedel, ako sa do toho pustiť, aby mi nehrozil nejaký legálny postih. Založiť živnosť? S.r.o? Ako je to so zdanením príjmu? S akými sumami by som mal počítať, ktoré musím zaplatiť ako odvody atď? Počítam so ziskom cca 400 Eu mesačne. Stojí možno za zmienku, že som a plánujem zostať aj zamestnancom. Je to vlastne možné byť napr. živnostník a zamestnanec naraz? (Moje zamestnanie nemá nič spoločného s predmetom podnikania). Predpokladám, že to chce asi viacej prípravy, ako to vypísať sem na poradu. Viete mi poradiť prípadne, kam sa obrátiť pre vysvetlenie od A po Z? Ďakujem
jslancik
12.10.20,17:12
takéto otázky tu boli xyz krát zodpovedané. o začiatkoch podnikania atď. každopádne si nájdi niekoho, kto ti bude robiť účtovníctvo a ten ti zodpovie tvoje otázky. a bude asi niesť za to zodpovednosť.
ivka70
13.10.20,05:51
Je mozne byt sucasne zamestnancom aj podnikat.
Danove priznanie podavas zo vsetkych svojich prijmov.

Co sa tyka ostatnych otazok, bud zacni studovat zakony a pomoze ja citat k tejto teme dalsie otzky na porade. Vela veci ohladom dani najdes na stranke financnej spravy, najma okolo dovozu tovartu z inej krajiny, zdanovanie a preclievanie.

Alebo si najdi firmu, ktora ti s rozbehom podnikania pomoze, priadne danoveho ci uctovneho poradcu.
Naozaj sa na takejto malej ploche neda zodpovedat na vsetky tvoje otazky, najma ked to vyzera, ze si si k tom uzatial nevyhladal vobec nic.
marjankaj
13.10.20,10:10
Ako že si nevyhľadal nič?:eek: Našiel predsa túto stránku a tu sú mu všetci povinní odpovedať.:---