Danah12
14.10.20,07:18
Potrebovala by som poradiť ako dokladuje do dochádzky ak bol zamestnanec zaviesť svoje dieťa na Covid test. Môžem to zaplatiť ako doprovod? A aký doklad od neho pýtať, keďže sa tam určite žiadne razítka nedávajú? Mohlo by stačiť čestné vyhlásenie alebo niečo také od zamestnanca? Ďakujem
ivka70
14.10.20,05:22
Na prekazku v praci na strane zamestnaca - sprevadzanie - potrebujes potvrdenie od zdravotnickeho zariadenia, neviem, preco by mu ho tam nemohli dat.
Pripadne nech si da potvrdit od detskeho lekara dietata priepustku.

Potom je este moznost, ak ma zamestnavatel zadefinovane ine platene ci neplatene
prekazky, ze to spadne do nich, tam je definovane aj ako sa preukazuju.
Alebo dovolenka.
kopretinka
14.10.20,05:25
Myslíš,že na odbernom mieste má niekto nejakú pečiatku?
Danah12
14.10.20,05:29
Určite nemajú, ja som sa na týchto testo nezúčastnila, ale, že ľudia sú vyzvaný sms správou, že tam majú prísť. Takáto správa by sa mohla uznať.
Nechce sa mi ľudí posielať naspäť k doktorom pre razítka.
veronikasad
14.10.20,05:47
Cely den na testoch určite nebol, vhces mu bez dokladu uznať celodennu prekážku s náhradou mzdy?
Mila123
14.10.20,06:53
Veronika, moja sestra žije v okrese Brezno, so synom 17. ročným bola v Liptovskom Mikuláši a dcéra(12. ročná) mala testy v Lučenci, teda nemať 2 dni voľna ako sprievod je myslím na mieste.....Brezno nemá odberové miesto.....
ivka70
14.10.20,07:17
Preco by nemali, je to normalne odberne miesto laboratoria ....jedno mam pod oknami
misoft
14.10.20,07:28
Veronika - dnes je taká situácia, že dospelého vyšetria niekedy v mieste bydliska, alebo celkom blízko, ale deti posielajú inde. U nás napr. deti nerobia (teda aspoň doteraz - neviem, ako je to teraz), posielali do Prešova, Košíc, Král. Chlmca a inde.
kopretinka
14.10.20,09:14
To je pravda,keď sledujem niečo ohľadne odberových miest,tak pri niektorých je info,že berú deti nad 10rokov