Xanti
16.10.20,08:37
Zdravím poraďáci,
mám malý problémik ale neviem si s ním rady. Tak mi hádam niekto poradí a nasmeruje.
Spracuvávam mzdy v POHODE, a cez leto sme mali brigádnika - študent VŠ.
Tento mi podpísal čestné vyhlásenie na uplatnenie odvodovej výnimky, pýtala som sa ho či robí niekde inde. Nie nie nikde nerobí... tak som uplatňovala odvodovú výnimku.
Akurát, že mi volali včera zo SP, že brigádnik mal uplatnenú výnimku aj v inej firme, kde v lete mal 0 príjem. Pracovníčka druhej firmy bola "veľmi ochotná" ( irónia) a nesúhlasila s opravou výkazov v SP ( záležitosť chvílky ), takže mne neostáva nič iné, len prerobiť mzdy toho brigádnika.
Opravila som výkazy manuálne v SP, vyrátala som cez výkazy nedoplatok na poistnom, a tento nedoplatok som hned včera uhradila SP.
Akurát teraz nastal väčší problém a to opraviť výplaty v pohode.
A včul ako na to?
Vie niekto poradiť? Lebo to značí úplne iné dane, kedže sa odvody zvýšili. Čiže nemôžem priamo vymazať všetky mzdy a nahodiť nanovo, lebo mi nebude sedieť hlásenie na DU.
Vie niekto ako na to? Číre zúfalstvo.
Danej pracovníčke z druhej firmy prajem zo srdca podobnú skúsenosť.

Doplnenie :
Už viem, že len opraviť výkazy manuálne a cez interné doklady doriešiť aby bolo všetko v poriadku. Existuje v programe na opravu manuálnu odvodov aby ostali údaje o uhradenej dane napr. nepohnuté. Čo sa mi spomocou hot linky podarilo spraviť, odvody sú vyrátané správne, dane ostali také isté - študent si preplatok vysporiada pri danovom priznaní a už len dotiahnuť detaily. Ani to také strašné nebolo.