Majak123
19.10.20,13:28
Ako čo najvýhodnejšie pre obe strany (zamestnanec/zamestnávateľ) zaobstarať vitamíny pre zamestnancov? Aké možnosti okrem sociálneho fondu ešte sú?
avalik
19.10.20,12:56
obávam sa, že žiadne daňovo výhodné - povinnosť poskytovať vitamíny zamestnancom som zatiaľ nenašla v žiadnom zákone

takže príspevok na stravovanie zo soc. fondu - a odporúčať zamestnancom zvýšiť príjem vitamínov

alebo poskytnúť vitamíny = nepeňažný príjem zamestnancov (odvody, daň) a zároveň nedaňový výdavok za nákup vitamínov

alebo dať zamestnancom mimoriadne odmeny (na nákup vitamínov) = menej administratívy
veronikasad
19.10.20,14:07
Neviem v akej výške prispievate zamestnancom na stravovanie zo sociálneho fondu. Ak uhradíte doplatok v plnej výške, za rozdiel si môže zamestnanec kúpiť vitamíny. Príspevok na stravovanie zo SF nepodlieha odvodom a daniam.
Treba k tomu vypracovať Smernicu SF.
pavol54
19.10.20,14:20
Mám taký dojem že je návrh, aby zdravotné poisťovne preplácali vitamín D v plnom rozsahu. Každý podnikateľ má e-slovensko tak nech pošle poisťovňa na každého zamestnanca recept a ten si ho môže prevziať v ktorejkoľvek lekárni. Lenže to je lacný špás. kde je bjuty nech to poradí svojmu kamošovi
veronikasad
19.10.20,14:25
VIGANTOL je bez doplatku, potrebný rp.
pavol54
19.10.20,15:24
no veď o to ide že treba pre recept v dnešnej dobe, pomaly 5G
kopretinka
19.10.20,16:49
Pre žiadny recept ísť nemusíš,zavoláš obvodnému a on vypiše e-recept.Ty si len vyzdvihneš v lekárni.
Alebo si kúp na eshope a donesú ti rovno domov.
pavol54
19.10.20,16:54
aha, nevedel som, dávno som nebral recepty
Siporka
11.12.20,22:04
Ak dobre rozumjem, zo SF možno kúpiť vitamínové balíčky, bude to nepenažny príjem pre zamestnanca, /odvody a daň/ a bloček napr. z lekarne bude nedaňovy výdavok?
Potrebujem likvidovať SF, nakoľko posledná zam. ide do predčasného dôchodku od 01.01.2021. Alebo môžem sumu zo SF dať zam. aj ako fin. príspevok?
Ak zostane niečo v pokl. SF ako zaúčtovať v JU?
veronikasad
11.12.20,22:48
mate vypracovanú smernicu čerpania prostriedkov zo SF ?
Siporka
13.12.20,10:49
Nemáme.
Siporka
13.12.20,13:30
Zákon umožňuje dať fin. príspevok zo SF, ak zamestnanec ide do predčasného dôchodku. Chceme aby SF na konci roka bola 0. Ak dáme fin. príspevok celú sumu čo máme na SF do mzdy za december, v tomto prípade treba zdaniť aj platiť do SP a ZP aj ako zamestnávateľ aj zamestnanec? Sumu zarátať aj do ELDP?